Terapia małżeńska – by związek znowu był udany

Na psychoterapia-uk.pl/index.php/services/terapia-par/ poznasz wykwalifikowanego specjalistę, który pomoże Ci w terapii małżeńskiej UK

Każde małżeństwo może napotkać najróżniejsze problemy. Na szczęście teraz można sobie z nimi radzić bardzo sprawnie. Idealnym rozwiązaniem okazuje się być terapia małżeńska przeprowadzana przez wykwalifikowanego oraz doświadczonego psychoterapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich sytuacjach może pomóc?

Do psychoterapeuty udają się pary zmagające się z przeróżnymi problemami. Fachowiec pomaga przezwyciężyć trudności związane ze zdradą jednego z małżonków, jak również udzieli pomocy w razie nałogów, jednak w takich sytuacjach często konieczne będzie także specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog udzieli wsparcia w czasie choroby małżonków lub ich dzieci. Jest pomocny w sytuacji, kiedy pomiędzy partnerami pojawiają się konflikty, których nie umieją rozwiązać sami. Wzięcie udziału w terapii małżeńskiej pomoże też pokonać trudności oraz zacieśnić partnerstwo. Poprawie ulega komunikacja między żoną i mężem – dzięku temu ich małżeństwo ewoluuje, a nie tkwi w miejscu. Psychoterapeuta pomaga zrozumieć partnerom jakie mają potrzeby oraz oczekiwania. Zwraca on uwagę na to, że małżeństwo to nie tylko czerpanie korzyści, ale przede wszystkim oferowanie czegoś w zamian. Pomoc psychoterapeuty sprawia, że możliwe jest zidentyfikowanie przyczyn , które leżą u podstaw partnerskich problemów. Małżeństwo, które ukończyło terapię małżeńską posiada umiejętności potrzebne do tego, żeby świetnie pokonywać kłopoty w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszka się na terenie Wielkiej Brytanii?

Polska emigracja, która trafiła na Wyspy spowodowała, że dzisiaj bez problemu spotkamy polskiego psychologa również na terenie UK. Porozumiewanie się w języku polskim usprawnia terapię oraz podnosi komfort pary, która postanowiła postawić na pomoc specjalisty. Także na emigracji opłaca się powalczyć o swój związek, który nierzadko właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna walczyć z przeróżnymi kłopotami. Należy pamiętać, że terapia to nie coś, czego trzeba się wstydzić, a z jej pomocą partnerstwo może wejść na zupełnie nowe tory. Rozejście się to zawsze rozwiązanie ostateczne.

Lokalizacja:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339