Skuteczne wybielanie zębów u stomatologa

Mocne i śnieżnobiałe zęby to wspaniała wizytówka każdego człowieka. Niestety wiele czynników zewnętrznych niszczy nasze szkliwo i powoduje, że staje się ono żółte. Nie zawsze regularne zabiegi pielęgnacyjne działają efektywnie. Jak odzyskać wspaniały uśmiech? Jakie metody wybielania są najbardziej efektywne?

Wybielanie zębów – odzyskaj lśniące i perłowe zęby

Szczotkowanie jamy ustnej po jedzeniu i piciu to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze chroni przed przebarwieniami. Bakterie i inne czynniki powodują, że nasz uśmiech traci swoje piękno. Domowe zabiegi wybielające (soda oczyszczona, żele, lakiery), mogą spowodować uszkodzenie szkliwa i nadwrażliwość. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom naturalny kolor. Jakie zabiegi są obecnie najpopularniejsze? Dentyści szczególnie polecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia znakomite rezultaty już po trzech sesjach. Światło emitowane przez aparat jest zupełnie bezpieczne dla dziąseł.

Wybielanie zębów – sprawdź moc światła

Jak odbywa się wybielanie zębów metodą BEYOND? Zabieg zaczyna się od przeglądu stanu jamy ustnej. Potem przy pomocy specjalnego wzornika oznacza się barwę zębów przed naświetlaniem. Po wykonaniu wstępnych czynności, lekarz przystępuje do nałożenia preparatu z utleniaczem na wybrany ząb lub wszystkie zęby. Istotny jest również dobór właściwego PH żelu. Żel naświetlany jest przy pomocy lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny znacząco redukując przebarwienia. Metoda BEYOND rozjaśnia zęby nawet o kilkanaście odcieni, efekty są zatem niesamowite i utrzymują się do trzech lat. Po zabiegu należy wystrzegać się czerwonego wina, czarnej kawy przez co najmniej tydzień. Świetne rezultaty przynosi również wybielanie zębów za pomocą szyn wybielających.