Rehabilitacja polem magnetycznym – aparat do magnetoterapii

Więcej o magnetoterapie aparat.

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii koncentrującym się na działaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej, nieprzekraczającej 100 megaherców, częstotliwości oraz indukcji w zakresie 0,1-10 megatesli. Metodzie tej przypisuje się różne działanie, aczkolwiek wielu jej cech nie potwierdzono dotąd w testach klinicznych. Absolutną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli idzie o przyspieszenie odnowy tkanek i działanie przeciwbólowe przy zabiegach ortopedycznych, jak np. wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Ponadto magnetoterapia zmniejsza także obrzęki, zmniejsza ilość wolnych rodników, pomaga w stanach zapalnych i poprawia krążenie.

Działanie aparatu do magnetoterapii

Urządzenia do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o danej indukcji i częstotliwości, które w następnej kolejności jest przekazywane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio leczonych części ciała pacjenta. Najnowocześniejsze aparaty do magnetoterapii umożliwiają podłączenie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać więcej zabiegów i w znacznym stopniu usprawnia pracę gabinetów medycznych.

Gdzie stosuje się aparat do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii to istotny element wyposażenia gabinetów fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Ze względu na spore rozmiary i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, w swojej najpopularniejszej wersji jest to sprzęt stacjonarny, rzadko wykorzystywany przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Należy jednak podkreślić, iż na rynku znajdziemy także modele przenośne, doskonale nadające się do pracy z pacjentami w miejscu ich zamieszkania. Urządzenia te mają aplikatory w postaci pasów lub dysków.

Lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]