aparat do ultradźwięków, aparat ultradźwiękowy

Przenośne i stacjonarne aparaty do ultradźwięków

W dzisiejszych czasach fizjoterapeuci na porządku dziennym wykorzystują ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 megaherców. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez przyczyny, bowiem prawidłowo aplikowane ultradźwięki wywierają bardzo pozytywny wpływ na ludzkie zdrowie. Mogą być one wykorzystywane do masażu tkanki mięśniowej, a wytwarzana za ich pomocą wysoka temperatura oddziałuje kojąco na zakończenia nerwowe. Z tego powodu masaż ultradźwiękami stosuje się do uśmierzania bólu, zmniejszania napięcia mięśniowego i usprawnienia przepływu limfy. Powyższe działanie możliwe jest jednak wyłącznie przy użyciu właściwego aparatu do ultradźwięków.

Aparat do ultradźwięków – jak działa?

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od prawie stu lat, bazuje na 2 rodzajach efektów: atermicznych oraz termicznych. Te pierwsze mają zbawienne oddziaływanie na przepływ płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy. Z kolei efekty termiczne polegają w głównej mierze na nagrzaniu tkanek bogatych w kolagen – stawów, ścięgien, wiązadeł oraz blizn i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do dużego wysiłku czy też przy leczeniu różnego typu stanów zapalnych.

Aparaty do ultradźwięków – stacjonarne lub przenośne?

Istnieją dwa typy aparatów do ultradźwięków – przenośne oraz stacjonarne. Mobilny aparat terapii ultradźwiękowej będzie opcją idealną dla fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów albo przyjmujących ich w wielu gabinetach. Jeśli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie podejmuje sporą ilość pacjentów – głównie w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia – wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie lepszym zakupem.

Lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]