Korekcja wad wzroku – nie tylko okulary

Zajrzyj tu, jeżeli szukasz szczegółowych wiadomości na temat korekcji wzroku Kraków.

Dobry wzrok to gwarancja wysokiego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga pozbyć się kłopotliwych i często niebezpiecznych dla zdrowia dolegliwości. Kto powinien poddać się operacji wzroku?

Korekcja wad wzroku – oddaj się w ręce doświadczonego optometrysty

Do niedawna korygowanie wad wzroku sprowadzało się do zakładania soczewek kontaktowych bądź okularów. Od kilkunastu lat dostępne są jednak nowoczesne metody korekcji umożliwiające leczenie presbiopii, dalekowzroczności, jaskry, jak również wielu pozostałych chorób. Niezwykle rozpowszechniona jest laserowa operacja wzroku wyróżniająca się dużą skutecznością. Taka korekcja wzroku jest mało inwazyjna oraz bezpieczna, a pacjent prędko powraca do zwyczajnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, gdzie pracuje doświadczony zespół, specjalizujący się w innowacyjnych technikach leczenia. Wykwalifikowany optometrysta postawi diagnozę, dopasuje adekwatną metodę leczenia oraz wyeliminuje wadę wzroku. Specjaliści działający w klinice okulistycznej dysponują najnowocześniejszymi aparatami diagnostycznymi, tym samym są w stanie rozpoznać nawet najrzadsze dolegliwości oczu.

Centrum oka – nie tylko korekcja wzroku

Kliniki okulistyczne podejmują się również leczeniem innych schorzeń, takich jak np. keratoconus, tj. stożek rogówki. Najnowsze metody jego leczenia polegają m.in. na formowaniu rogówki przy pomocy procedury Topoguided czy wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Prócz tego specjaliści dokonują pomiaru ciśnienia oka, będący testem użytecznym w diagnozowaniu glaukomy, stanów zapalnych i innych niebezpiecznych chorób. W klinice okulistycznej wykonuje się także mapy rogówki – jest to wymagane przed operacją zaćmy oraz innymi zabiegami laserowymi. Korekcja wad wzroku to naturalnie nie wszystko – lekarze okuliści zajmują się również innymi przypadkami, np. ciałami obcymi w oku bądź usuwaniem kaszaków.

Lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]