Jonizator powietrza dla domu i biura

Nie znajdzie się nikt, kto nie lubi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To odczucie rześkości wywołują jony ujemne, które powstają się między innymi w rezultacie wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu powietrza i wody, a także są wytwarzane przez rośliny. Ujemne jony tlenu tłumią przykre zapachy, oczyszczają powietrze oraz korzystnie wpływają na nasze samopoczucie i otoczenie.

Jonizator powietrza – dobra ujemna jonizacja?

Jonizacja następuje na skutek oddziaływania silnego pola magnetycznego, wydzielania się ekstremalnej ilości ciepła bądź wyładowania elektrycznego. W dzisiejszych czasach większa część z nas przebywa w otoczeniu dziesiątek urządzeń, jak ekrany, laptopy czy drukarki, które emitują pole magnetyczne i jonizują powietrze dodatnio. Dobroczynne jony o ładunku ujemnym, czyli aniony, powstają poprzez przyłączanie się jednego bądź więcej elektronów do neutralnych cząsteczek. Niestety ich ilość w powietrzu na obszarach mocno uprzemysłowionych z każdym rokiem jest mniejsza. Dlatego aby na powrót poczuć rześką i czystą atmosferę w mieszkaniu, należy skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – zastosowanie

Proces jonizacji stosowany jest z reguły w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pomaga wychwycić niebezpieczne bakterie i wirusy, dym z papierosów czy pyły zawieszone PM10 i PM2.5. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu świeżość i czystość, pozwalając nam odpowiednio wypocząć i cieszyć się życiem pełną piersią. Mając na uwadze to, iż ujemna jonizacja powietrza redukuje poczucie ustawicznego znużenia i generalnie podnosi wydajność fizyczną, rekomenduje się zastosowanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem również w biurach, placówkach oświaty, instytucjach publicznych czy szpitalach, czyli wszędzie tam, gdzie kluczowe jest skupienie się na realizowanych zadaniach.