Dom bez pyłu, dymu oraz wirusów – o oczyszczaczach powietrza

Społeczeństwo powoli przekonuje się, jakże ważna dla samopoczucia i zdrowia jest czystość powietrza. Wraz z powietrzem wprowadzamy do organizmu wszelkiego typu zanieczyszczenia i alergeny: roztocza, pyły zawieszone PM10, dym tytoniowy, spaliny samochodów czy mikroorganizmy i wirusy. Jak więc wykonać oczyszczanie powietrza w miejscu pracy czy domu?

Oczyszczacze powietrza – jak wiele alergenów wyeliminują?

Dzisiaj najodpowiedniejszym wyjściem jest wyposażenie mieszkania w oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie poradzi sobie zarówno z z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi, jak i kurzami. Efektywność oczyszczaczy powietrza mierzy się określając minimalną wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która zostanie zatrzymana w ich filtrze. Urządzenia o dużej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, wyłapują prawie 100% zanieczyszczeń o rozmiarze 0,3 mikrona. Jednak oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem może być znacznie skuteczniejsze.

Sprawdź oczyszczacz powietrza Airdog

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która umożliwia maksymalny stopień filtracji. Zatrzymują one nawet cząstki o rozmiarze 0,0145 mikrometrów, co eliminuje dym tytoniowy, pyły zawieszone PM10 i PM2.5 czy sadzę. Model Airdog X5 skutecznie i w mgnieniu oka eliminuje także wirusa grypy, co potwierdziły przeprowadzone testy. Przewagą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, która przyczynia się do redukcji kosztów eksploatacji. Nie ma potrzeby cyklicznej wymiany jednorazowych, papierowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można umyć, natomiast jonizator plazmowy wystarczy przetrzeć suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza działają cicho, są proste w użyciu i energooszczędne.