Co warto wiedzieć o leczeniu witaminą C?

Leczenie witaminą staje się w ostatnim czasie coraz popularniejsze. Rosnące zainteresowanie tą procedurą wynika głównie stąd, iż kwas askorbinowy jest jednym ze związków niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu (przede wszystkim układu immunologicznego), a jednocześnie nie jesteśmy w stanie wytwarzać go samodzielnie. Musimy zatem uzupełnić go inaczej – w pożywieniu lub poprzez specjalnie skomponowane suplementy. Te ostatnie najsilniej działają, gdy dostarczymy witaminę C dożylnie – w niektórych sytuacjach może to mieć spore znaczenie.

Wlewy witaminy C – zastosowania

Wiele ludzi jest przekonana, iż wlewy witaminy C może pomóc w leczeniu rozmaitych przypadłości. Wielu pacjentów korzysta z leczenia witaminą C po wykryciu takich schorzeń jak choroby autoimmunologiczne, borelioza czy zapalenie stawów. Sporo jest też głosów twierdzących, że ta procedura przynosi bardzo pozytywne efekty, jeśli idzie o poprawę wyglądu i kondycji skóry – ma ją odpowiednio odżywiać i odmładzać, przyczyniając się tym samym do jej szybszej odnowy, jak również przyspieszać gojenie ran oraz usuwać zmiany na skórze.

Wlewy witaminowe – o czym warto pamiętać?

Wlewy wlewy z witaminy c, podobnie jak każda inna metoda leczenia, niosą ze sobą pewne ryzyko. Tym samym nie należy decydować się na nie bez konsultacji z lekarzem. W pierwszej kolejności musimy być pewni, iż wlewy witaminy C nie zagrożą naszemu zdrowiu – jest to szczególnie istotne w przypadku pacjentów chorych na raka, diabetyków i innych osób z osłabioną odpornością. Wlewy witaminy C należy przeprowadzać w klinikach specjalizujących się w leczeniu za pomocą witamin, które zagwarantują nam, iż przy zabiegu cały czas obecny będzie doktor.