Co można leczyć laserem wysokoenergetycznym?

Zamów lasery wysokoenergetyczne

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika, która wykorzystuje silnie skupioną wiązkę światła podczerwonego. Po przyłożeniu do skóry pacjenta specjalnej sondy połączonej z aparatem, przedostaje się ona wgłąb tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje tkankę mięśniową, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To przekłada się na zmniejszenie odczuwania bólu, a także usprawnia krążenie, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nie dziwi więc, że ta metoda leczenia zyskuje popularność.

Laser wysokoenergetyczny – co nim leczymy?

Laser wysokoenergetyczny może być używany do rehabilitacji prawie wszystkich części ciała. Niejednokrotnie jest wykorzystywany przez ekipy opiekujące się sportowcami – doskonale nada się jako środek redukujący uczucie bólu po treningach i leczący skutki kontuzji takie jak: achillodynia, naderwania wiązadeł czy skręcenia stawów. Poza medycyną sportową, laser wysokoenergetyczny jest również używany między innymi w leczeniu rwy kulszowej, haluksów, dyskopatii szyjnej oraz różnego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny jest również pomocny w gabinetach dermatologicznych, kosmetycznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – rodzaje sond

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są emitowane przez specjalne aparaty. Do tych urządzeń podłącza się przewodowe sondy, które następnie przykłada się do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mają różnorodną budowę i, co za tym idzie, różny sposób działania. Wyróżnia się między innymi sondy punktowe, prysznicowe oraz skanerowe, które wysyłają podczerwień lub światło ze spektrum czerwonego.

Lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]