badania operatorów Kęty, badania operatorów Bielsko

Badania operatorów

Są niezbędne do tego, by stwierdzić, czy konkretna osoba jest wstanie pracować jako kierowca wózka tudzież innej maszyny. Choć sporo badanych podchodzi do nich ze strachem, jeśli nie mamy problemów psychicznych, ich przejście nie może przyprawić nam większych kłopotów. Jak więc wyglądają badania operatorów maszyn? Jakich rzeczy powinniśmy się po nich spodziewać?

Jak zaczynają się badania operatorów?

W początkowej części testu kandydat wypełnia stworzony przez specjalistę kwestionariusz. Powinien w nim odpowiedzieć na pytania dotyczące działania w rozmaitych, najczęściej problematycznych przypadkach. Po sprawdzeniu odpowiedzi kandydatastarającego się o uprawnienia, prowadzący będzie mógł stwierdzić, jak dobrze radzi sobie ze stresem oraz ocenić jego sprawność intelektualną lub dojrzałość społeczną. Zawartość ankiety jest zależna od tego, jaki zawód wybrał kandydat. Ta część badania operatorów zwykle powoduje duży niepokój, jednak jej przejście nie jest trudne.

Badania operatorów – przyrządy

Następny etap badania operatorów wymaga wykorzystania specjalnie opracowanych aparatów. Poszczególne zadania sprawdzają takie cechy jak prędkość reagowania lub podejmowanie wyborów w przypadkowych sytuacjach. Powinniśmy pamiętać, że niekiedy ten element badań może nie być przeprowadzony. Tak się stanie, kiedy badany w wywiadzie przyzna się do gorszego samopoczucia lub test wykaże, że przed wizytą w przychodni wypił napój alkoholowy. Zaplanowane działanie może być wówczas przełożone albo – gdy przyczyną jest alkohol – także odwołane.

Lokalizacja:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]