Odbiór starych mebli - więcej szczegółów o tej usłudze znajdziesz w tym miejscu
Każdy z nas na pewno dobrze zna problem, jakie tworzą przedmiotów, których od dawna już nie używamy, a których z różnorodnych względów nie potrafimy się pozbyć. Aby nie zagracały przestrzeni domu, zwykle przestawiamy je na strych, do piwnicy albo do komórki lokatorskiej. Kłopot jednakże w tym, że po jakimś czasie również te schowki stają się na tyle zapchane, iż zwyczajne ich użytkowanie okazuje się utrudnione. Dopiero to nakłania wielu z nas do przystąpienia do gruntownego sprzątania, będącego przesłanką do tego, by pozbyć się zgromadzonych przedmiotów. Takie duże porządki często urządzamy też, kiedy nabywamy zaniedbaną nieruchomość bądź otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie. Warto więc wiedzieć, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak bez problemu przeprowadzić wywóz starych mebli z poddasza, domu oraz piwnicy.
Zamów odbiór mebli i nie wyrzucaj ich do pojemników komunalnych
Odpady takie jak sprzęt AGD i RTV, połamane panele podłogowe lub ścienne, fragmenty stolarki okiennej czy popsute meble nie powinny trafić do pojemnika zarezerwowanego na śmieci komunalne. Jeżeli chcemy się ich pozbyć, do wyboru mamy kilka rozwiązania. Pierwsze to osobiste odwiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak dysponowania odpowiednio pakownym autem. Drugie to skorzystanie z gminnej zbiórki takich śmieci. Te odbywają się przeważnie co kilka tygodni – do czasu zbliżającej się zbiórki jesteśmy więc zmuszeni zagospodarować miejsce na zdeponowanie odpadów znacznych rozmiarów. Najbardziej optymalne jest ostatnie wyjście – wynajęcie kontenera na śmieci, który po wypełnieniu odbierze odnajmujące go przedsiębiorstwo. Zatroszczy się ono też o zgodną z prawem utylizację jego zawartości. Firmy wypożyczające kontenery częstokroć świadczą również fachową pomoc przy sprzątaniu komórki, strychu względnie całego magazynu.
Utylizacja starych mebli – na czym się opiera?
Stare meble, jeśli zostaną przekazane do PSZOK-u lub przedsiębiorstwa trudniącego się utylizacją na co dzień, nie muszą zostać porzucone na wysypisku lub być spalone. Po zdemontowaniu ich na elementy składowe i posortowaniu komponentów wedle materiału, z jakiego są wykonane, mogą zostać powtórnie przetworzone i przyczynić się do wyprodukowania nowych sprzętów. Utylizacja mebli, a głównie drewna, z którego w największej części są one wykonane, sprowadza się zazwyczaj do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które potem służą do złożenia kolejnych garderób, łóżek lub regałów.
Lokalizacja:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina
Mob.: +48 501 322 008
E-mail:
[email protected]