Zbiornik ze stali nierdzewnej dla branży spożywczej i kosmetycznej

Stal nierdzewna to jeden z najbardziej stabilnych chemicznie materiałów. Nie reaguje z kwasami, nie ulega korozji i nie traci swoich parametrów nawet w ekstremalnych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który w chwili kontaktu z powietrzem wydziela się ze stopu i tworzy na powierzchni niedostrzegalną powłokę. Ochrania ona stal przed negatywnym działaniem wielu substancji chemicznych, a także podnosi jej odporność na niekorzystne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są stosowane w wielu obszarach przemysłu.

Zbiorniki nierdzewne dla przemysłu kosmetycznym

Z uwagi na to, że stal nierdzewna nie reaguje z substancjami używanymi do wytwarzania kosmetyków, wyprodukowane z niej zbiorniki są chętnie stosowane w tej branży. Służą one zarówno do prowadzenia procesów produkcyjnych, jak i do magazynowania dużych ilości ukończonych już preparatów. Wspomniane wcześniej cechy powodują, iż zbiornik ze stali nierdzewnej jest także doskonałym rozwiązaniem dla zakładów produkujących i przetwarzających paliwa oraz dla przemysłu chemicznego.

Zbiorniki stalowe w branży spożywczej

Zbiorniki nierdzewne są często stosowane w rozlicznych firmach z szeroko pojętej branży spożywczej – w placówkach gastronomicznych lub zakładach przetwórstwa. W piekarniach, gorzelniach czy browarach nierzadko spotyka się zbiorniki fermentacyjne również wyprodukowane z tego materiału. Usługi firm zajmujących się produkcją zbiorników nierdzewnych cieszą się zainteresowaniem sektora spożywczego przede wszystkim dlatego, że na tego rodzaju naczyniach nie powstaje osad, który mógłby sprzyjać skażeniu ich zawartości dzikimi drożdżami bądź zarazkami.