Współpraca z biurem rachunkowym – to się opłaca

Odwiedź brabis.pl. Skorzystaj z umiejętności profesjonalistów z biura rachunkowego Katowice

Dopilnowanie finansów w niewielkich firmach okazuje się zazwyczaj źródłem sporych problemów. Niewielkie podmioty rzadko mogą pozwolić sobie na to, aby przyjąć specjalistę na etat, zaś ich właściciele nie zawsze umieją rzetelnie zarządzać finansami. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji jest łatwiejsze niż sądzi wielu czytelników – należy tylko zdecydować się na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści w ten sposób osiągniemy? Jak otrzymać pewność tego, że jakość współpracy będzie satysfakcjonująca?

Jakie korzyści uzyskasz dzięki współpracy z biurem rachunkowym?

Na współpracę z biurem rachunkowym warto zdecydować się zwłaszcza ze względu na dobro finansów. Jeżeli powierzymy finanse firmy ekspertom, otrzymamy gwarancję, iż potencjalne kontrole US nie zakończą się nałożeniem kar. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to także oszczędność czasu i pieniędzy – nie musimy zajmować się finansami na własną rękę, ani przyjmować do pracy księgowego na stałe. Należy również wspomnieć o swobodzie, jaka wiąże się z takimi usługami. Współcześnie nie ma już konieczności codziennie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, jako że dużo spraw można uzgodnić z opiekunem naszej firmy używając poczty elektronicznej.

Biuro rachunkowe – jakie okaże się najbardziej odpowiednie?

Szukając biura rachunkowego nie rekomendujemy kierować się jedynie kosztami obsługi – nadzwyczaj niskie ceny obsługi najczęściej zwiastują jej niezadowalającą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego szczególną uwagę zwróćmy na to, czy jego pracownicy posiadają odpowiednie uprawnienia, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 r. bądź certyfikat księgowego wystawiany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru finansów, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń pracowników czy rozliczanie wyjazdów firmowych.

Lokalizacja:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]