Usługi detektywa

Kim jest prywatny detektyw? Ten fach rozwija się od XIX wieku, a stosowanie wybitnych i fascynujących metod dedukcji odbiło swój ślad w literaturze jak na przykład bohater literacki Sherlock Holmes. Fraza “detektyw” pochodzi z łaciny i oznacza „odkrywać”, „wykrywać”, „wyjawić”.
Działalność detektywa skupia się na przeprowadzeniu śledztwa, podczas którego korzysta z rozumowania logicznego i innych niejawnych metod dochodzenia. W oparciu o dowody, tajne informacje i przesłanki przeprowadza proces dedukcji co ma na celu zidentyfikowanie właściwych konkluzji. Prywatny detektyw prowadząc rozpoznanie zdarzenia dla klientów jest zobowiązany do posiadania licencji, gdyż jego zeznania mogą być bardzo znaczące w sprawach sądowych czy dochodzeniach policji.

Zakres pracy detektywa

Coraz częściej korzystamy z pomocy prywatnych detektywów. W dzisiejszych czasach biura detektywistyczne prowadzone są w sposób odpowiedzialny i kompetentny, gdzie każda charakterystyczna sugestia czy wiadomość od klienta ma znaczenie. Główny wachlarz takiej działalności to zbieranie wrażliwych, tajnych informacji często dotyczących procesów karnych i cywilnych, poszukiwanie mienia, osób zaginionych lub ukrywających się, dokonywanie analizy wiarygodności świadków i aktów, wywiązywania się z odpowiedzialności finansowych i ubezpieczeniowych. Wysokie zapotrzebowanie na detektywów wynika z faktu, że coraz częściej jesteśmy oszukiwani, a jako strona poszkodowana trudno jest uzasadnić nasze racje i motywy. By chronić własne interesy wiele oszustw jest maskowanych, a zeznania osób postronnych i świadków są przeinaczone. Tylko detektyw jest w stanie ustalić jednolitą wersję i dojść do prawdy.