Twoja strona została zaatakowana? Zamów odwirusowywanie WordPressa

Jeśli szukasz specjalisty, który rozwiąże problem z malware WP, skieruj się na wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/.

WordPress stał się w ciągu ostatnich kilku lat tak popularnym CMS-em, że liczbę witryn i sklepów działających z jego zastosowaniem szacuje się już na miliony. Częstotliwość korzystania z tego systemu zarządzania treścią sprawia, iż strony postawione na WordPressie bywają częstym celem ataków hakerów. W razie zainfekowania strony, potrzebne będzie czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Komu zlecić czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania?

Nie możesz zalogować się na witrynę? Grafiki zostały podmienione bez Twojej ingerencji? Na stronie widnieją odnośniki do nieznanych Ci adresów? A może strona wysyła spam? To jedynie parę z możliwych oznak alarmujących o zainfekowaniu strony. W takim przypadku niezbędne jest bezzwłoczne działanie, aby znaleźć powód infekcji, a w konsekwencji przywrócić stronę do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania albo po atakach hakerskich warto zlecić zawodowcom od tego typu zadań, ponieważ naprawa zainfekowanego WordPressa często przekracza kwalifikacje osób, które każdego dnia zajmują się tylko tworzeniem stron i sklepów www na tym systemie zarządzania treścią.

Jak przebiega czyszczenie zainfekowanego WordPressa?

Eksperci zajmujący się usuwaniem malware ze stron opartych na WordPressie w ramach swoich działań naprawczych wykonują kompleksowy przegląd plików i baz danych strony. Weryfikują pliki wp-config oraz htaccess, a także kod zastosowanych na stronie wtyczek oraz szablonów. W procesie czyszczenia zainfekowanego WordPressa implementowane są na stronie konieczne zabezpieczenia, które zminimalizują ryzyko kolejnych infekcji. Jeżeli długookresowa infekcja mogła spowodować dodanie strony do wykazu wykluczeń (m.in. w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z CMS-a eksperci podejmują też niezbędne czynności w celu wykreślenia jej z takich “czarnych list”. Okresowe aktualizowanie systemu zarządzania treścią oraz używanych na stronie www wtyczek jest bardzo ważne, gdyż usunięcie wszystkich skutków zainfekowania nie daje pewności, że podobny kazus nie nastąpi za jakiś czas.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]