Regulacja okien. Z jakiego powodu należy ją wykonać?

Więcej informacji o regulacji okien Warszawa.

Regulacja okuć okiennych, potocznie zwana regulacją okien, to profesjonalna usługa, która powinna być wykonywana zawsze, gdy pojawiają się trudności z zamykaniem okna, a także przed sezonem letnim i zimowym – żeby odpowiednio ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, czemu jest to istotne!

W jakim celu wykonuje się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie pozwala ustawić maksymalną szczelność okna, ale także zapobiega wypaczeniom i uszkodzeniom ramy.
Rozróżnia się dwa typy regulacji okien (a dokładnie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak zwana regulacja zima/lato, która oddziałuje na szczelność okna, a wobec tego na wentylację mieszkania. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, innymi słowy wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, żeby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej warto obniżyć, aby okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi rodzaj to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła sprawia trudności z zamykaniem okna bądź działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je usunąć.

Jak niejednokrotnie powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak bez trudu się domyślić na bazie podanych wyżej wiadomości, regulację okien powinno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeżeli jednakże pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna albo klamka stawia opór, warto oprócz tego wezwać fachowców od regulacji okien, jacy polepszą pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]