Regały przejezdne – zwiększ wydajność magazynu

Mnóstwo magazynów ma powierzchnię zbyt małą do tego, by zmieściły się w nich wszystkie magazynowane przez firmę towary. Kwestia ta okazuje się wyjątkowo uciążliwa w chłodniach i mroźniach, które trudno jest rozbudować, a każdy kolejny metr sześcienny wiąże się ze zwiększeniem wydatków na ich eksploatację. Zarówno w zwykłych magazynach, jak i tam, gdzie niezbędne jest utrzymanie warunków chłodniczych, pomocne okażą się regały przesuwne. Na czym polega to rozwiązanie?

Czym są regały jezdne?

Magazynowe regały przejezdne odróżniają się od tradycyjnych tym, że instalowane są na specjalnych szynach umieszczonych na podłodze oraz suficie hali. Dzięki temu można zsuwać ze sobą kilka regałów i zmieniać ich położenie. W każdym momencie można też mieć dostęp do dowolnej palety na terenie składu – wymaga to tylko przesunięcia przyległych regałów. Zastosowanie tej technologii sprawia, że pojemność magazynu może zostać zwiększona nawet o kilkadziesiąt procent przy równoczesnym zachowaniu kosztów eksploatacji na dotychczasowym poziomie.

Kto powinien stosować regały jezdne?

Jak już wspomnieliśmy, regały jezdne są polecane szczególnie do chłodni oraz mroźni. Są także doskonałym rozwiązaniem w niewielkich magazynach, których właściciele z różnych względów nie mogą zdecydować się na ich rozbudowę. Regały przesuwne nie wymagają zmian w strukturze hali. To powoduje, że ich instalacja jest możliwa zarówno w tworzących się właśnie obiektach, jak i w tych już funkcjonujących. Może więc stać się wspaniałym sposobem na ich modernizację i tym samym na efektywniejsze zagospodarowanie ich metrażu oraz optymalizację wydatków wynikających ze składowania towarów.