Potrzebujesz wydrukować swój prototyp? Sprawdź ofertę druku 3D

Skieruj się tu, jeśli ciekawi Cię korzystna oferta 3D druku.

Drukowanie 3D to usługa adresowana zarówno do przedsiębiorstw, jak i do osób prywatnych. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest skierowana przede wszystkim do inżynierów, projektantów CAD, konstruktorów, pracowników wydziałów badawczo-rozwojowych i technicznych, jak również przedstawicieli wielu innych branż przemysłu. Każda osoba lub firma, która potrzebuje prototypu albo modelu koncepcyjnego wykonanego przy pomocy technologii FDM, PolyJet, DMLS, i SLA, SLS, może złożyć zamówienie na te usługę, o ile nie posiada własnego urządzenia do drukowania 3D.

Profesjonalny druk 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – lider na polskim rynku w obszarze profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – poza asortymentem świadczy także usługi, czyli:
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D
Poza wyszczególnionymi powyżej usługami CadXpert oferuje również szkolenia (stacjonarne i webinary). Na stronie firmy znajdziemy także bazę wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne materiały od producentów urządzeń do druku 3D, jak i opracowane przez specjalistów CadXpert. Firma CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

SLA – precyzyjne drukowanie 3D małych elementów

Drukowanie 3D metodą SLA to pierwsza, innowacyjna metoda wytwarzania prototypów. Ta technika – nazywana także stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy promieniem laserowym. Do kogo adresowana jest oferta wydruku 3D metodą SLA? Do osób lub przedsiębiorstw, które potrzebują modeli precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To technika, która umożliwia niespotykaną rozdzielczość druku i druk detali, wyrazistych krawędzi, bardzo wąskich elementów oraz wygładzonej powierzchni.

Technologia SLS – wydruk 3D sproszkowanym poliamidem

Technologia drukowania 3D metodą SLS działa na podobnej zasadzie jak zaprezentowana powyżej metoda SLA. Także tutaj dodawane są następne powłoki tworzywa – w tym przypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są główne plusy tej technologii druku 3D? SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia scalania proszku poliamidowego przy pomocy lasera zapewnia precyzję kształtu oraz wytrzymałość mechaniczną i chemiczną.

FDM – wydruk 3D w bardzo dobrej cenie

FDM to najbardziej rozpowszechniona metoda druku 3D – za jej uznaniem stoi atrakcyjna relacja jakości do kosztów, jak również opcja korzystania z materiałów w obszernej gamie kolorystycznej. W trakcie druku w technologii FDM model pokrywa się stopniowo warstwami materiału termoplastycznego – istnieje możliwość regulacji grubości warstwy. Wydruk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim przy pomocy urządzeń profesjonalnych Stratasys i drukarek 3D marki MakerBot. Z tej techniki druku korzystają osoby potrzebujące prototypów bądź modeli koncepcyjnych.

Lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]