Planujesz założenie trawnika? Znajdź fachowców do pomocy

Założenie trawnika przy domu nie sprawi nikomu poważniejszych trudności – także, jeżeli nasze ogrodnicze umiejętności nie są wystarczające. Problemy na pewno pojawią się jednak, jeżeli konieczne okaże się zakładanie trawników o dużej wielkości albo zlokalizowanych w reprezentacyjnych miejscach – między innymi w okolicy przedszkoli, w centrach miast bądź przed ogólnodostępnymi obiektami. Takie trawniki muszą bowiem poradzić sobie z także bardzo nasiloną eksploatacją oraz doskonale wyglądać. Zakładanie trawników dobrze zatem zlecić profesjonalistom i zyskać pewność, iż rezultaty będą satysfakcjonujące. O czym jednak musimy wiedzieć przy wyborze ekipy świadczącej takie usługi ogrodnicze?

Zakładanie trawników – wysiew czy darń?

Przedsiębiorstwa świadczące zakładanie trawników wykorzystują różne typy traw – z darni lub wysiewu. Oba posiadają odmienne wady i zalety. Te wspomniane na początku wykorzystywane są przede wszystkim podczas zakładania trawników o niewielkiej powierzchni. Ich zalety to zwłaszcza łatwy montaż (również na zboczach) oraz natychmiastowo zauważalne rezultaty, a także wytrzymałość na wilgoć oraz niskie temperatury. Trawniki z nasion są natomiast znacznie mniej kosztowne od tych z darni (przez co doskonale nadają się do stosowania na dużych powierzchniach) oraz potrzebują mniej skomplikowanej opieki.

Zakładanie trawników – akcesoria i umiejętności

Jak łatwo się domyślić, zakładanie większych trawników w ważnych miejscach wymaga sporej wiedzy i wykorzystania odpowiednich sprzętów (na przykład spychaczy lub siewników) oraz materiałów. Z tego względu zanim wybierzemy usługi konkretnej firmy, dobrze przemyślmy wszelkie za i przeciw. Bezwzględnie dowiedzmy się, jakim sprzętem dysponują jej specjaliści i czy mają odpowiednie kwalifikacje. Dobrym rozwiązaniem okaże się też wyszukanie opinii dotyczących przedsiębiorstwa w sieci – być może unikniemy dzięki temu przykrych niespodzianek.