Oszczędność czasu i zmniejszenie kosztów – wynajem szalunków

Jesteś zainteresowany ofertą wypożyczalni szalunków Kraków? Zajrzyj tu, aby uzyskać więcej informacji

Szalunki to tymczasowe moduły konstrukcyjne, zazwyczaj składające się z sklejki laminowanej, metalu lub desek, które są powszechnie wykorzystywane w budownictwie. Używa się ich do stawiania, formowania odpowiedniego kształtu, jak również podtrzymywania konstrukcji betonowych bądź żelbetonowych. Przydają się one także do zabezpieczania wykopów w gruncie i wzmacniania otworów w ścianach (np. okien albo drzwi). To dzięki nim możliwe jest wylewanie ław fundamentowych, budowanie stropów, nadproży, schodów, betonowych cokołów ogrodzeń i pozostałych elementów konstrukcyjnych.

Typy konstrukcji oraz wynajem szalunków

Deskowania, to także nazwa szalunków, dzielimy ze względu na metodę ich stosowania – wyróżniamy szalunki ścienne, stropowe, jak również moduły używane do wykopów. Szalunki stropowe można podzielić na stolik szalunkowy, podpory i dźwigary, zaś ścienne na lekko gabarytowe i średnio gabarytowe. Z kolei pośród szalunków do wykopów wyróżniamy lekkie, średnie oraz ciężkie. Wiele firm budowlanych decyduje się w dzisiejszych czasach na wypożyczenie modułów konstrukcyjnych – wynajem szalunków staje się niezwykle popularny zwłaszcza wśród małych przedsiębiorstw nie posiadających własnych systemów szalunkowych.

Wynajem szalunków – dlaczego warto?

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem szalunków, a nie ich kupienie? Podmioty oferujące tego typu usługi w Krakowie i innych miastach, mają obszerny wachlarz materiałów konstrukcyjnych, jak również zapewniają niewygórowane ceny. Wynajem szalunków zda egzamin też świetnie przy rozwiązaniach systemowych, pozwala oszczędzić czas, a także stanowczo przyspieszyć prace budowlane.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]