Opróżnianie strychów – możesz to zlecić fachowcom

Nie każdy śmieć powinien znaleźć się w zwykłym pojemniku na odpady. Przyczyny tych zakazów są rozmaite – niekiedy śmieci są po prostu za duże, czasem jest to sprzeczne z obowiązującymi w Polsce przepisami. Jak radzić sobie z tymi problematycznymi śmieciami? Powinniśmy przetransportować je do najbliższego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, a krócej – do PSZOKU-u. We wszystkich gminach powinien funkcjonować co najmniej jeden PSZOK, jakkolwiek w dużych miejscowościach czasem mamy możliwość wybierać jeden z kilku punktów. Niestety to rozwiązanie dostępne jest wyłącznie dla tych, którzy posiadają własny samochód oraz sporą ilość niezagospodarowanego czasu. Pozostali najlepiej uczynią, stawiając na wynajem kontenera na odpady.

Sprzątanie strychów i renowacje – kiedy zamówić kontener?

Nietypowe odpady generowane są w czasie przeróżnego rodzaju robót. Zwykle są to renowacje mieszkań i przebudowa domu – idzie zwłaszcza o znaczne ilości gruzu, jak również opakowań po artykułach budowlanych. Wypożyczenie kontenera okaże się również idealnym rozwiązaniem, jeżeli postanawiamy o sprzątaniu strychu – wówczas zgromadzimy w nim wszelkie nieprzydatne od wielu lat zbutwiałe meble, sprzęty i niedziałające urządzenia. Sprzątanie strychów czy roboty budowlane będą znacznie mniej uciążliwe, jeżeli z okna mieszkania do kontenera poprowadzimy specjalny zsyp, który pozwoli bezpiecznie przenieść odpady bez potrzeby wielokrotnego wchodzenia i schodzenia ze schodów.

Gdzie zamówić wywóz śmieci i sprzątanie strychów bądź piwnic?

Wywóz rozmaitych śmieci, ale też sprzątanie strychów i piwnic, to usługi świadczone między innymi przez firmę DPR. W ich ramach zaopatruje się klienta w kontener o wybranej pojemności, który ten w czasie określonym w umowie może zapełnić odpadami budowlanymi albo starymi meblami. Kontener jest potem wywożony z posesji, a zgromadzone śmieci transportowane są do punktu, w którym będą przetworzone zgodnie z obowiązującym prawem.