architekt Kraków, projekty budowlane Kraków

O co zapytać architekta?

Budowa domu to niewątpliwie najważniejsza rzecz dla wszystkich z nas. Warto zatem dokładnie to zaplanować oraz skorzystać wtedy z usług specjalistów. Największy wpływ na to, jakie rezultaty przyniosą podejmowane przez nas wysiłki, ma z pewnością projekt domu. Mamy szansę wprawdzie wybrać gotowy dokument, jednak by zyskać pewność, że budynek okaże się taki jak nam chodziło, powinniśmy skorzystać z porad architekta. Z uwagi na to, że większość czytelników nie zdaje sobie sprawy, czym naprawdę się para, powinniśmy napisać na ten temat kilka słów.

Spotkanie z architektem – o czym pamiętać?

To, czy realizacja zaspokoi nasze oczekiwania, zależy przede wszystkim od przebiegu rozmowy z architektem. Przychodząc do architekta powinniśmy wiedzieć, jakich cech oczekujemy po budowanym domu oraz potrafić przekazać mu to. Powinniśmy też zapoznać się z głównymi ustawami na temat budownictwa – przez to szybciej się dogadamy z architektem. Nie trzeba rzecz jasna się stresować, ponieważ w przypadku wątpliwości możemy poprosić go o poradę.

Architekt przygotuje projekt wykonawczy i budowlany

W pierwszej kolejności architekt opracuje projekt budowlany. To ów projekt zostanie wzięty pod uwagę przez urzędy przed daniem nam pozwolenia na rozpoczęcie inwestycji. Muszą być w nim zawarte rozwiązania, na jakich oprze się planowana budowa. Projekt wykonawczy wykorzystamy zaś do zatrudnienia firmy budowlanej i okaże się niezbędny podczas zatwierdzenia budowy. Treść obu dokumentów regulują specjalne ustawy.

Lokalizacja:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]