Kto przeprowadzana psychologiczne badania operatorów?

Na http://www.testybielsko.pl zamówisz badania operatorów Bielsko Biała.

Badania psychologiczne dużej grupie z nas kojarzą się z długą i wyjątkowo wnikliwą rozmową prowadzoną przez lekarza specjalistę, który zamierza poznać nasze rodzinne relacje. Tymczasem okazuje się, że takie badania znajdują też zastosowanie między innymi w czasie określania zdolności do pracy osób, które chciałyby wykonywać zawód operatora dźwigu lub innego typu ciężkiego sprzętu.

Badania operatorów: na czym polegają?

Badania psychologiczne operatorów maszyn budowlanych nie odbiegają bardzo od tych, jakie zobowiązani są przejść kierowcy zawodowi. W związku z tym obejmują skrupulatny wywiad, który zbiera psycholog, testy temperamentalne i osobowościowe, testy aparaturowe i testy inteligencji. Z całą pewnością testów nie należy się bać. Do ich wypełnienia trzeba podejść w sposób otwarty. Znaczenie ma dokładność i szczerość zaznaczanych odpowiedzi. Natomiast testy aparaturowe zdają się mieć największe znaczenie w wypadku osób planujących zostać operatorem maszyn budowlanych. Dzięki nim ocenić można szybkość reakcji kandydata. Ustalając ją zyskujemy wiedzę, czy dana osoba będzie umiała w dość szybki sposób reagować na nieoczekiwanie pojawiające się w pracy sytuacje. Testy aparaturowe oceniają także predyspozycje do widzenia steroskopowego, oceny prędkości obiektów pozostających w ruchu oraz koncentracji uwagi. Wszystko to ma w przypadku operatorów obsługujących maszyny budowlane bardzo duże znaczenie.

Badania operatorów: kto zajmuje się ich wykonywaniem?

Badania psychologiczne operatorów maszyn może wykonać tylko psycholog posiadający uprawnienia psychologa transportu, a do tego wymagane jest odbycie uzupełniających studiów podyplomowych. Należy wiedzieć, że badanie psychotechniczne musi być cyklicznie powtarzane. Trzeba tego pilnować, inaczej można stracić prawo do wykonywania zawodu. Dbający o przestrzeganie przepisów pracodawca powinien odsunąć od pracy pracownika, który nie posiada aktualnych badań psychotechnicznych.

Lokalizacja:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]