Komunia w sali czy w domu? Sprawdź nasze porady

Tutaj poznasz pełną ofertę przyjęć komunijnych w Krakowie i okolicach.

Impreza komunijna jest dla pociechy podobnie ważnym wydarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Nic w tym zdumiewającego, ponieważ to zazwyczaj pierwsza faktycznie duża impreza rodzinna, na której dziecko wie, że wszystko skupione jest jedynie na nim. Tym samym rodzice robią wszystko, żeby ten dzień uchował się przez całe życie w jego pamięci.

Lokal na komunię – szukaj od razu jak będzie wyznaczony termin wydarzenia

Już przed fazą rozsyłki zaproszeń na komunię rodzice muszą określić czy poczęstują gości w swoim mieszkaniu czy konieczne będzie zarezerwowanie lokalu. Impreza dla zaproszonych w mieszkaniu jest zwykle opcją wtedy, jeśli aranżujemy uroczysty obiad tylko dla wyjątkowo bliskiej kilkunastoosobowej grupy krewnych, aczkolwiek to już nieczęste sytuacje. Obiady z okazji komunii przekształciły się w ostatnich dekadach w huczne wydarzenia rodzinne, na które zaprasza się niekiedy prawie setkę gości, toteż zazwyczaj urządzane są w restauracjach albo salach weselnych. Jeśli chcemy zarezerwować najodpowiedniejszą salę, warto wyruszyć na poszukiwania lokalu, od razu jak będzie ogłoszony dzień przyjęcia sakramentu. W okresie komunijnym dużą trudnością może być również znalezienie wolnej firmy cateringowej, zatem polecamy wybrać takie miejsce na organizację obiadu, które współpracuje na stałe z profesjonalnym dostawcą cateringu, wyspecjalizowanym w przyrządzaniu dań na komunie. Ważne jest również to, żeby lokal na komunię umiejscowiony był tak, aby dojazd wszystkich gości z kościoła był szybki i komfortowy.

Organizacja przyjęcia komunijnego – prezenty, animator, pamiątkowe fotografie

Nie zapomnij zatrudnić fotografa, który upamiętni ku pamięci ten dzień – nie tylko wydarzenia w kościele, ale też późniejszy obiad dla rodziny i przyjaciół. Tradycją są też aranżowane sesje zdjęciowe dziecka w szacie komunijnej oraz jego wspólne fotografie z rodzicami chrzestnymi i rodziną. Sala na komunię musi zatem wyróżniać się malowniczymi, estetycznymi wnętrzami. Dodatkowym atutem będzie możliwość skorzystania z ogrodu, gdzie przy dobrej pogodzie można będzie urządzić sesję zdjęciową pod gołym niebem. Możliwość wyjścia do ogrodu to dodatkowa atrakcja dla najmłodszych uczestników imprezy komunijnej – jeżeli będzie ich spora grupa, warto rozważyć wynajęcie animatora, który zajmie dzieci różnymi zabawami.
Naturalnie, zaproszeni na obiad komunijne przywiozą podarki dla dziecka. Rodzice najczęściej dają im pełną dowolność z tym obszarze. Jednakże nie będzie w źle odbierane, jeżeli zaznaczymy w zaproszeniu, iż nie zgadzamy się na pewne typy prezentów, przykładowo zabawkowe pistolety lub quada.

Lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]