Jakie schorzenia zwalczają dożylne wlewy witaminy C

Witamina C to składnik o rozległym spektrum działania, który aktywnie przyczynia się do zwalczania chorób i wzmocnienia ogólnej odporności organizmu. Polecany jest przede wszystkim w sezonie jesienno-zimowym. Od lat 50. znajduje jednak szersze zastosowanie – przy bardzo ciężkich schorzeniach. Zweryfikujmy w takim razie jak działają dożylne wlewy witaminy C i jakie są wskazania do ich stosowania.

Wlewy witaminy C – na arytmię

Witamina C jest elementem warunkującym właściwe funkcjonowanie organizmu człowieka. Jesteśmy zmuszeni przyjmować jej dawki z zewnątrz (np. z pożywienia), ponieważ inaczej nie potrafimy jej stworzyć. Nowoczesna medycyna od lat weryfikuje wpływ kwasu askorbinowego na leczenie groźniejszych schorzeń – chorób pokleszczowych, arytmii oraz wielu innych. Nauka bada zwłaszcza wpływ witaminy C na unicestwienie komórek nowotworowych – niektóre eksperymenty starają się wykazać, że zastosowanie niestandardowej terapii może dać dużo lepsze rezultaty leczenia. Dożylne wlewy witaminy C polegają na podaniu dużych porcji tego składnika do organizmu. Terapia od 20 gramów może pomóc pokonać wiele niebezpiecznych chorób.

Wlewy witaminy C – czas trwania leczenia

Sposób dostarczania witaminy C, czyli wlew bezpośrednio do żył, zmniejsza niebezpieczeństwo powstania efektów ubocznych, które mogłyby pojawić się w przypadku tradycyjnych metod (np. doustnych). Wyniki mogą być znakomite – cukrzyca cofnie się, a układ immunologiczny zostanie wzmocniony. Żeby dostrzec trwałe skutki, terapia musi trwać około 6 tygodni, a dawki muszą być precyzyjnie ustalane przez specjalistę, który decyduje o kierunku leczenia.