Jak podejść do organizacji chrzcin?

Zajrzyj tu, jeżeli interesuje Cię korzystna oferta lokalu na chrzciny.

Dla młodych rodziców chrzest jest pierwszą ważną rodzinną okolicznością, w której centrum znajdzie się nowo narodzone dziecko, dlatego też starają się, by wszystko tego dnia było dopięte na ostatni guzik. Organizacja chrzcin bywa jednakże trudne, w szczególności gdy na imprezie ma pojawić się duża grupa krewnych oraz przyjaciół. W tym artykule otrzymasz garść porad, które pomogą ci w tym zakresie.

Planowanie chrzcin – poproś gości o potwierdzenie swojej obecności

Wiele lat temu sakrament chrzcin miał miejsce zaraz po narodzinach pociechy, częstokroć wręcz w dniu połogu, ze względu na dużą śmiertelność niemowląt. Z czasem chrzest przeistoczył się w znaczący dzień nie tylko dla bliskich krewnych dziecka, więc jest planowany przeważnie 6-8 miesięcy po jego narodzinach. Pozwala to na szczegółowe rozważenie głównych aspektów tego wydarzenia, czyli wybór ojca i matki chrzestnych, jak również świątyni, w której będzie udzielony sakrament. Wybierając w parafii dzień chrztu radzimy uwzględnić to, ile czasu będzie niezbędne na zaproszenie wszystkich gości, jak również zamówienie dla nich obiadu oraz noclegu, o ile będą jechać do nas z rozmaitych zakątków Polski. W przesłanych zaproszeniach zalecamy umieścić prośbę o potwierdzenie przez gości swojej obecności, co jest nieodzowne do ustalenia ile osób ostatecznie przyjdzie nam ugościć. Nie bójmy się również poinformować, jakiego podarunku oczekujemy dla pociechy. Rodzina z reguły skupia się na zabawkach, jednak rodzicom więcej radości sprawią użyteczne prezenty, jak choćby fotelik do auta, zestaw ubrań lub kocyki dla dziecka.

Obiad w mieszkaniu albo chrzciny w wynajętym lokalu – co jest standardem?

Zaledwie dwie dekady temu chrzciny planowano przeważnie w domu rodziców dziecka, zatem nie wszyscy uczestnicy ceremonii w świątyni mogli być zapraszani na uroczysty poczęstunek. Teraz standardem jest już obiad dla szerokiej grupy członków rodziny oraz dalszych i bliższych znajomych dumnych rodziców. Analizując propozycje lokali, w których można urządzić chrzciny, wybieraj te, które nie tylko odnajmują cudownie udekorowane wnętrza, ale również współpracują z firmą cateringową, która przygotuje kartę dań harmonizującą z charakterem wydarzenia i która zagwarantuje fachową obsługę gości. Jeżeli sakrament wyznaczony jest na na miesiąc letni, warto wybrać lokal na przyjęcie chrzestne z dostępem do ogrodu, w którym fotograf albo rodzina wykona pamiątkowe zdjęcia, a najmłodsze dzieci zamiast dąsać się przy stole mogą harcować na świeżym powietrzu. Ważny jest też taki wybór sali na chrzest, żeby przejazd z kościoła do miejsca zabawy był komfortowy, tak samo jak powrót gości do wynajętego noclegu bądź domu.

Lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]