Implantologia – uzupełnianie ubytków w uzębieniu

Implanty zębów to najlepsza metoda na pozbycie się ubytków w uzębieniu. Sprawdzą się zarówno gdy brak nam jednego zęba, jak i całkowitego bezzębia. Ich największymi zaletami są naturalny wygląd oraz stosunkowo nieskomplikowania pielęgnacja – implant zęba, a dokładniej jego korona, wygląda identycznie, jak naturalny ząb. Ich założenie jest także mniej uciążliwe dla pacjenta aniżeli założenie mostu lub pełnej protezy – nie wymaga szlifowania przyległych zębów. Warto dowiedzieć się więcej o tym, jak wygląda ów proces i jak należy się do niego przygotować.

Implanty zębowe – jak przebiega ich wstawienie?

proces wstawienia implantów stomatologicznych rozpoczyna się od podania pacjentowi znieczulenia. Poza nim istotne jest też odpowiednie nastawienie i opanowanie strachu. W następnej kolejności dentysta nacina dziąsła. To pozwala na odsłonięcie tkanki kostnej i uformowanie w niej miejsca na implant. W tym celu wykorzystuje się techniki piezochirurgii oraz specjalnie dobrane wiertła. To niezwykle skomplikowany etap zabiegu – chirurg stomatologiczny musi wykazać się wprawą i wyczuciem. Dokładność ważna jest też przy wszczepieniu implantu zębowego w łoże. Gdy ten będzie w planowanym miejscu, lekarz musi jedynie zszyć dziąsło pacjenta.

Implanty zębów a obawa przed bólem

Proces wszczepienia implantu stomatologicznego budzi w niektórych osobach strach przed potencjalnym silnym bólem doświadczanym podczas zabiegu oraz kilka dni po nim. Szczęśliwie lęk ten jest całkowicie nieuzasadniony. Nowoczesna implantologia dysponuje niesłychanie efektywnymi lekami przeciwbólowymi, zapewniającymi pacjentowi zachowanie spokoju na fotelu stomatologicznym. Pacjenci szczególnie czuli na odczuwanie bólu mogą oprócz tego poprosić o płytkie znieczulenie ogólne, które całkowicie wyeliminuje problem strachu przed leczeniem stomatologicznym.