Implantologia – rozwiąże problem z brakiem nawet jednego zęba

Implanty zębowe to najlepszy sposób na zastąpienie utraconego korzenia. To wspaniałe rozwiązanie dla pacjentów, którzy stracili jeden lub kilka zębów i nie potrzebują pełnej protezy. Aczkolwiek implanty zębowe jednakowo dobrze sprawdzają się też w przypadku dużych ubytków, a nawet pełnego bezzębia. Są one znacznie bardziej komfortowe od protez, a jeśli stosownie o nie zadbamy, bez żadnych problemów możemy cieszyć się nimi do końca życia. Tak wysoka wytrzymałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa materiałów, które wykorzystuje się do ich produkcji. Z czego wykonuje się nowoczesne implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne – wytwarzane z tytanu

Na samym początku należy wspomnieć, iż implant zęba to jedynie ten fragment, która jest wszczepiona w dziąsło, w miejsce korzenia zęba. Widoczny element to korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – metalu, charakteryzującego się wysoką wytrzymałością. Jego bezsprzecznym atutem jest także fakt, że nie reaguje z żadną substancją ani nie koroduje – jego stosowanie jest więc w 100% bezpieczne dla zdrowia. Przy należycie przeprowadzonym zabiegu i przestrzeganiu higieny, wytrzyma wiele lat.

Z czego wytwarza się korony implantów zębów?

Wachlarz surowców, z których wykonywane są korony jest szerszy. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty stomatologiczne z porcelanową koroną, do złudzenia przypominającą naturalny ząb, a oprócz tego nie powodującą reakcji alergicznych. Implantologia oferuje również stosunkowo niedrogie korony metalowe z porcelanową powłoką, która poprawia ich walory wizualne i ponadto zapobiega alergiom. Ostateczna budżetowa alternatywa, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one zakładane najczęściej w miejsce tylnych zębów.