Implantologia – dlaczego warto się zdecydować?

Niegdyś osoby, które z rozmaitych przyczyn straciły zęby, skazane były na to, by używać protez. Nie było to oczywiście dobre wyjście, gdyż protezy potrzebują pracochłonnej opieki, zaś ich noszenie nie będzie zbyt komfortowe. Dlatego tak sporym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które okazują się dużo bardziej komfortowe, lecz również mają sporo innych atutów. Implantologia wszak umożliwia wypracowanie trwałych rezultatów, zmniejszając do zera prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Warto więc napisać parę słów na temat tego, jak wygląda zabieg wykonania implantów zębowych, które typy są wykorzystywane przez stomatologów implantologów oraz jak znaleźć lekarza, który wszczepi dla nas implanty zębowe.

Na czym opiera się implantologia?

Dziś implantologia stosuje dwa typy implantów – najpopularniejsze o wielkości 10 mm oraz trochę mniejsze, czyli 6 milimetrów. Implant wykonany z odpowiedniego stopu tytanu jest umieszczany w dziąśle chorego, zaś układ immunologiczny pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nanotechnologia zaś pozwala na duże skrócenie okresu gojenia – chory nie odczuwa żadnych dolegliwości nawet po 90 dniach. Do tego czasu powinien wykorzystywać zimne kompresy, zaś bezpośrednio po operacji – wystrzegać się alkoholu, bardzo ciepłych potraw oraz palenia papierosów. Istotne jest również wykorzystywanie specjalnych preparatów, które zwalczają obrzęk oraz dyskomfort.

Efektywna i bezpieczna implantologia

Implantologia ma spory wpływ na komfort życia pacjentów – z tego względu bardzo istotne okazuje się to, żeby znaleźć właściwego specjalistę. Jak jednak uniknąć przykrych niespodzianek i trudności ze zdrowiem? Słusznie postąpimy zlecając wykonanie implantów zębów dentyście ze sporym doświadczeniem oraz pozytywnymi komentarzami dotychczasowych pacjentów. Jak je znaleźć? Przede wszystkim w sieci. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę nazwy gabinetu dentystycznego na pewno znajdziemy istotne wskazówki.