Dostosuj się do zmian na rynku pracy – o coachingu kariery

Potrzebujesz szczegółowych informacji o coachingu kariery? Świetnie trafiłeś! Wejdź na janklusak.pl

Specjalistyczne doradztwo zawodowe umożliwia odkrycie swoich silnych stron oraz spożytkowanie skrytego potencjału. Komu pomoże coaching kariery? Czemu warto rozwijać swoje kompetencje zawodowe?

Coaching kariery – treningi z umiejętności miękkich oraz odpowiednie przygotowanie dokumentów oraz treningi z umiejętności miękkich

Coaching kariery odbyty z kompetentnym doradcą zawodowym pomaga nie tylko osobom, które zaledwie rozpoczęły swoją karierę, ale też doświadczonym pracobiorcom, którzy chcą obronną ręką przetrwać przekształcenia w firmie, obawiają się transformacji w sektorze zatrudnienia czy też szykują się do zmiany pracy. Wykwalifikowany coach kariery pomaga na wielu płaszczyznach – pokazuje jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, aby z sukcesem przejść rekrutację oraz jak kształtować tzw. umiejętności „miękkie” i inne kompetencje, które są niezbędne w pracy. Coach kariery zajmuje się również pomocą w odpowiednim opracowaniu dokumentów, np. listu motywacyjnego, CV czy portfolio projektów, tak, żeby przyciągnęły uwagę potencjalnych pracodawców, a tym samym zwiększyły prawdopodobieństwo, iż kandydat zostanie zaproszony na rozmowę. Równie istotne jest także szkolenie z autoprezentacji – to jeden z głównych przymiotów, który wysoko sobie cenią pracownicy działów osobowych.

Coaching kariery – kto może na nim zyskać?

Planujesz zmienić branżę, lecz nie masz pewności, jaka praca da Ci satysfakcję i jednocześnie dobre zarobki? A może pragniesz poprowadzić swoją karierę zawodową tak, by w końcu odnieść uznanie na rynku pracy? Coaching kariery sprawi, że ujawnisz swoje mocne oraz słabe cechy, zaczniesz wykorzystywać skryte w Tobie możliwości i osiągać sukcesy zawodowe. Profesjonalny doradca zawodowy wspomoże także kierowników wysokiego stopnia tudzież innych doświadczonych pracowników, którzy szukają rzetelnych konsultacji. Przed pierwszym spotkaniem następuje wyznaczenie potrzeb doradczych – to wtedy zostaje ustalone, czego oczekuje uczestnik, pomocy w jakim zakresie potrzebuje i jaka liczba konsultacji z doradcą zawodowym pozwoli dojść do zamierzonego celu.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]