Doradztwo personalne – usługi dla biznesu

Jesteś zainteresowany aktualną ofertą doradztwa personalnego Kraków? Nie zwlekaj! Zajrzyj na janklusak.pl

Niektóre działania prowadzone przez dział Human Resources mogą wyjść poza możliwości danej firmy. Kłopot okazuje się niezwykle poważny, kiedy rozpoczęty projekt zakłada liczne zmienne, a jednocześnie zahacza o zagadnienie nieznane do tej pory zespołowi. Zasadniczy dla poprawności poprowadzenia danego procesu jest poziom zaawansowania projektu i, rzecz jasna, wiedza niezbędna do jego sfinalizowania. Dlatego w szeregu sytuacji nieodzowne okaże się wsparcie niezależnych specjalistów, którzy, w zależności od potrzeb, mogą zagwarantować doradztwo w określonych stadiach projektu lub wziąć na siebie zarządzanie całością. W jakich przypadkach podmioty winny skorzystać z usług doradztwa personalnego?

Doradztwo HR – kierowanie przebiegiem całego projektu bądź jego częścią

Na wsparcie oferowane w ramach doradztwa personalnego, podmioty decydują się w rozmaitych okolicznościach. Jednym z najważniejszych aspektów tego typu współpracy jest sprawdzenie poziomu satysfakcji pracowników. By jego rezultaty okazały się miarodajneoraz przydatne przy tworzeniu strategii, potrzebne jest wykorzystanie odpowiednich technik gromadzenia informacji oraz ich poprawna interpretacja. Oprócz tego przedsiębiorstwa częstokroć zwracają się do konsultanta HR w celu wykonania wszelkiego typu audytów – z reguły odnośnie komunikacji wewnętrznej. Jak wcześniej napomknęliśmy, funkcja doradcy HR w całym procesie bywa różnorodna. Czasem pełni on rolę project managera, zarządzającego całym procesem od podstaw, innym razem natomiast jest wyłącznie konsultantem merytorycznym, zapewniającym kompleksowe wsparcie w razie ewentualnych komplikacji.

Doradztwo HR – jak zatrudnić najlepszego konsultanta?

Skuteczność kroków rozpoczynanych we współpracy z konsultantem HR jest zależna najczęściej od tego, jakie kompetencje posiada dany ekspert. Podczas poszukiwania konsultanta HR powinno się przyjrzeć się przede wszystkim jego doświadczeniu. Warto przeanalizować to, z jakimi przedsiębiorstwami dotychczas współpracował i, co istotne, jakie zadania dla nich przeprowadzał.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]