Co zrobić z nietypowymi odpadami? O kontenerowym wywozie śmieci

Opróżnianie strychu bądź piwnicy, remont mieszkania, prace w ogrodzie, budowa lub przebudowa domu – co łączy te, z pozoru w ogóle niepowiązane ze sobą czynności? W przypadku ich wszystkich wytwarzane są pokaźne ilości odpadów, których nie powinniśmy wyrzucać do odpadów komunalnych. Stare meble i sprzęty domowe, gruz budowlany oraz ziemia i odpady zielone należy dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Jak jednak postąpić, gdy nie mamy możliwości przetransportować ich na własną rękę? W takich przypadkach najodpowiedniej zrobimy decydując się na kontenerowy wywóz odpadów.

Wywóz odpadów – jak to działa?

Wywóz śmieci w specjalnych kontenerach to usługa, która pozwala pominąć wywożenie odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Zajmujące się nim przedsiębiorstwo usługowe użycza klientowi kontener o objętości dobranej do zaawansowania prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może w okresie wskazanym w umowie napełnić go śmieciami bez obaw o to, iż poniesie konsekwencje przewidziane za ich niewłaściwe przechowywanie. W wyznaczonym w umowie dniu firma odbiera od niego kontener na śmieci wraz z odpadami. To na niej spoczywa teraz obowiązek zatroszczenia się o utylizację śmieci zgodnie z przepisami, co czyni to rozwiązanie wygodnym i bezproblemowym.

Komu rekomendujemy wywóz śmieci?

Kontenerowy wywóz odpadów zamawiają różni klienci. Z jasnych powodów usługi tego rodzaju największym popytem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy nierzadko nie są w stanie zapewnić przewozu śmieci do PSZOK-u. Z uwagi na wygodę, wywóz odpadów jest także niejednokrotnie wybierany przez inne firmy. Korzystają z niego m.in. przedsiębiorstwa budowlane, ogrodnicze czy remontowe. Zimą to również najlepszy sposób na składowanie i pozbycie się śniegu usuniętego z dróg wewnętrznych, boisk, parkingów czy trawników.