Chirurg stomatolog – kiedy się udać?

Nie każde choroby zębów można wyeliminować zwykłymi technikami. Kiedy są one nieskuteczne, ostatnim rozwiązaniem jest zazwyczaj jedna z technik chirurgicznych. Para się nimi chirurg stomatolog, do którego powinniśmy wybrać się między innymi w razie konieczności umieszczenia sztucznych zębów czy koron, uszkodzeń kości, dużych uszkodzeń uzębienia i schorzeń tkanek miękkich, takich jak wszelkiego rodzaju nowotwory bądź narośle. Które techniki są zatem wykorzystywane w czasie leczenia pod opieką chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do którego specjalisty udać się, żeby zabiegi były bezbolesne i nie przytrafiły się nam przykre niespodzianki?

Zabiegi przeprowadzane przez chirurga stomatologa

Na pewno najpopularniejszym w poradniach chirurgów stomatologów zabiegiem okazują się ekstrakcje zębów – również tych znacznie uszkodzonych, wymagających otwarcia dziąsła i dłutowania. W przypadku sporych uszkodzeń lub pacjentów po wypadkach konieczne okazuje się niekiedy zrekonstruowanie kości – to także należy do obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się również terapią wszelkich schorzeń w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych wcześniej nowotworów lub owrzodzeń – a także regeneracją chorych tkanek.

Jak znaleźć chirurga stomatologa?

Jak łatwo stwierdzić, znalezienie złego chirurga stomatologa może okazać się źródłem poważnych trudności. Warto zatem powiedzieć parę zdań na temat tego, czym wyróżnia się właściwy chirurg stomatolog i czym sugerować się przy poszukiwaniach lekarza. Najważniejsze jest niewątpliwie to, by stosował on tylko nowoczesne akcesoria i, co najważniejsze, środki znieczulające. Duże znaczenie ma także atmosfera w poradni i stosunek dentysty do pacjentów – sporo powiedzą nam na ten temat komentarze dotychczasowych pacjentów, a te wyszukamy między innymi w sieci lub wśród znajomych.