kantor wymiany walut online, kantor internetowy

Zalety korzystania z kantoru wymiany walut online

Jeszcze parę lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była transakcja w kantorze albo w banku – na te pierwsze w dalszym ciągu można się natknąć w galeriach handlowych oraz przy sklepach wielkopowierzchniowych! Lecz w ekspresowo transformującej się rzeczywistości, ludzie zapragnęli wymieniać walutę bez konieczności opuszczania domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, z tej przyczyny właśnie powstały kantory online, które na to pozwalają.

Zalety kantoru internetowego

Działanie kantoru online jest jednakowo łatwe jak tradycyjnego kantoru. Nabywca wchodzi do serwisu przez stworzony przez siebie profil, a potem wpłaca do swojego panelu kapitał, który pragnie wymienić na konkretną walutę. Zaletą kantorów wymiany walut przez internet jest zwłaszcza to, że transakcje można zlecać w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut ma miejsce już w godzinach działania kantoru po bieżących kursach, ustalanych w oparciu o informacje pobierane z Forex w kilkusekundowych odstępach, a nie – jak w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, z reguły z minionej doby. Następnym i niezmiernie ważnym atutem kantorów online są niższe spready niż te narzucone przez placówki bankowe i kantory tradycyjne. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od indywidualnej marży) może skutkować uiszczeniem spreadu na poziomie nawet 4-5%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready zazwyczaj nie przekraczają 2%. Kantory online świadczą również kilka innych usług lubianych przez konsumentów, m.in. mają opcję transakcji odroczonej wykonywanej w uzgodnionym przez użytkownika dniu lub takiej, w której nabywca zleca wymianę waluty po ustalonym przez niego kursie (wymiana jest przeprowadzana dopiero wtedy, kiedy wskazany przez użytkownika kurs spotka się z tym na rynku).

Cenisz sobie niezależność w rozporządzaniu funduszami? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory online to opcja dla wszystkich lubiących wygodę oraz dużą autonomię w dysponowaniu własnymi funduszami. Wykorzystują je także osoby uczące się bądź pracujące za granicą i kredytobiorcy spłacający zobowiązania w walucie obcej. Jednakże nim zdecydujemy się powierzyć swój kapitał kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego reputację i bezpieczeństwo, m.in. poprzez weryfikację na portalu Komisji Nadzoru Finansowego, czy został on wpisany do rejestru Komisji jako instytucja płatnicza.