Szukasz nowych opcji inwestycji? Rozważ złote monety bulionowe

Zamów złote monety.

Osoby zainteresowane inwestycją w złoto mogą skorzystać z kilku różnych propozycji: kolekcjonować biżuterię inwestycyjną, nabywać akcje firm związanych z rynkiem metali szlachetnych bądź kupować fundusze inwestycyjne lokujące kapitał w branże gospodarki związane z tym kruszcem. Kolejną metodą jest zakup złota inwestycyjnego, które oferowane jest zarówno w postaci sztabek, jak i monet bulionowych.

Co determinuje aktualną wartość złotych monet bulionowych?

Złote monety kojarzą się przeważnie z monetami kolekcjonerskimi, aczkolwiek monety bulionowe, a więc lokacyjne, czy to ze złota czy z innych metali szlachetnych, różnią się od nich w wielu aspektach. Po pierwsze monety bulionowe są emitowane celem inwestowania w nie kapitału, w związku z tym ich nakład niezależnie od roku nie jest limitowany, a poniekąd wyznaczany przez zapotrzebowanie rynku. Monet bulionowych nie są wybija się w seriach tematycznych bądź w nawiązaniu do znaczących rocznic, skutkiem tego ich design niezwykle z rzadka ulega zmianie. Na ogół złote monety bulionowe emitowane przez daną mennicę odróżniają się od siebie wyłącznie datą bicia. Istotne jest to, iż część monet bulionowych, mimo traktowania ich jako środek płatniczy, nie ma przypisanego nominału ustalonego w walucie, a ich bieżącą wartość wyznacza próba oraz ciężar wykorzystanego do ich wybicia metalu. Plusem monet bulionowych jest to, iż są rozpoznawalne w każdym zakątku globu, więc ich odsprzedaż jest w mniejszym stopniu obciążona ryzykiem straty aniżeli regionalnych monet kolekcjonerskich.

Złoto bulionowe – jakie monety zamówimy w polskich sklepach?

Popularne pośród inwestorów złote monety bulionowe to te o nominale 1 oz, lecz emitenci wybijają również monety o wadze 1/10 czy 1/4 uncji złota. Trzeba wiedzieć, iż monety bulionowe bite są najczęściej z 24 karatowego złota (.9999), ale np. Amerykański Gold Eagle czy też południowoafrykański Krugerrand emitowane są ze złota próby .9167. Gdy monety bulionowe zawierają domieszkę miedzi, ma to głównie na celu wzmocnienie monety i – co za tym idzie – zredukowanie możliwości jej zniszczenia. Takie monety z domieszką innych metali są odpowiednio cięższe, a nominał, którym są oznakowane świadczy o wadze czystego złota zużytego do ich wybicia.

W ofercie krajowych brokerów złotych monet lokacyjnych zainteresowani ich zakupem inwestorzy bez przeszkód znajdą najpopularniejsze z nich, czyli wspomniane wyżej Krugerrandy, Filharmoników Wiedeńskich czy Liść Klonowy.

Lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]