Sztabki złota – zróżnicuj swój portfel inwestycyjny

Dowiedz się, gdzie nabyć sztabki złota, wejdź na goldbroker.pl/sztabki-zlota/.

Odkładanie pieniędzy na koncie lub zakładanie lokat nie jest dzisiaj tak rentowne jak parę lat temu. Niskie oprocentowanie oferowane przez instytucje bankowe, ale też i powszechniejsza świadomość, że nie zainwestowany kapitał nie zarabia spowodowały, że Polacy poszukują sposobów, które pomogą ich oszczędnościom dawać za jakiś czas poboczny przychód. Obok kupowania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych oraz akcji, coraz większym zainteresowaniem cieszą się metale inwestycyjne, a szczególnie – złote sztabki.

Sztabki złota – dlaczego popyt na ten kruszec nie ulega zmianie?

Na początku warto dobitnie zaznaczyć, iż lokata finansów w złoto w sztabkach to wieloletnia inwestycja. Złoto na ogół opiera się słabszym i silniejszym zawirowaniom odczuwalnym w gospodarce, a nawet niepewność gospodarcza oraz polityczna często podnosi jego wartość. Owszem można odnotować wahania w jego ceny, jednak badając jej historyczny wykres bez trudu daje się spostrzec, że z biegiem czasu ona wzrasta. Co jest tego przyczyną? Od kilkuset lat ilość tego metalu szlachetnego dostępna na rynku w zasadzie się nie zmienia. Dawno temu służył on jako waluta, współcześnie jest szeroko wykorzystywany w elektronice, przemyśle chemicznym czy medycynie, jak również – w dalszym ciągu na potężną skalę – w sztuce i złotnictwie. Mimo, iż wydobycie złota trwa nieustannie i w teorii powinno go przybywać, odzyskiwanie tego metalu zastosowanego m.in. podczas produkcji urządzeń elektronicznych (jak telefony komórkowe czy też kable USB) jest w wielu przypadkach nieopłacalny, stąd zapotrzebowanie na złoto trzyma się wysokim poziomie i oczekuje się, że przez kolejne lata ta tendencja raczej nie ulegnie zmianie.

Sztabki złota – kogo stać na taką lokatę?

Słuchając o lokacie pieniędzy w złote sztaby większa część inwestorów natychmiast oszacuje, że to nie dla nich, przez ogromny koszt. Tymczasem sztabki złota są produkowane w różnych wagach, dlatego w zasadzie każdy może sobie pozwolić na inwestycję pewnego wycinka oszczędności w ten metal. Złoto można zakupić już w sztabkach o wadze 1 g, 2,5 g bądź 10 g. Te drobne sztabki są wręcz doskonałe jako prezent. Poważni inwestorzy, dysponujący większymi środkami finansowymi często decydują się na cięższe sztaby złota o wadze 20 g, 500 g, a także 1 kg. Należy jednakże mieć świadomość dwóch faktów. Po pierwsze, wybierając większą sztabkę kupujemy złoto po znacznie niższej cenie. Po drugie, nie da się pociąć kupionej sztabki przy przyszłej odsprzedaży.. Wobec tego powinno się nabywać złoto w sztabkach o rozmaitej wadze lub zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są z góry rozparcelowane na drobne kawałki o wadze 1 g.

Lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]