Sztabka srebra – tak też można inwestować na przyszłość

Jeśli chcesz zamówić sztabki srebra, koniecznie sprawdź goldbroker.pl/sztabki-srebra/.

Od zawsze uważa się, iż inwestycja w metale szlachetne jest doskonałym sposobem na lokowanie środków finansowych, który z upływem lat daje namacalny profit. Najpopularniejszym w tej chwili metalem inwestycyjnym jest niezaprzeczalnie złoto, jednakże w ostatnim czasie srebro przestało być widziane tylko jako metal przemysłowy i znów cieszy się zainteresowaniem pośród coraz większego kręgu inwestorów, zarówno tych ze sporym, jak i mniejszym portfelem.

Srebrne sztabki – czy to zyskowna inwestycja?

Srebro pojawia się w złożach 17 razy częściej od złota, należy jednak zaakcentować, że jego cena w stosunku do ceny złota nie manifestuje tej proporcji i stale jest zdecydowanie niższa. Zakup srebra jest jednakże znakomitym pomysłem dla osób, które pragną urozmaicić swój portfel, a które nie posiadają finansów umożliwiających nabycie znacznych ilości złota. Wypada jednakże pamiętać, że ze względu na swoje właściwości, srebro znajduje rozległe zastosowanie w różnorodnych sektorach przemysłu co sprawia, że jego wartość jest w wyższym stopniu narażona na zmiany zachodzące na rynku światowym. Można to zresztą zauważyć badając historię jego wartości z minionych 2 dekad. Z tego także powodu inwestycja środków w srebro obarczona jest większym ryzykiem niepowodzenia, tym samym zalecana jest inwestorom rozeznanym w aktualnej i prognozowanej sytuacji na rynku kruszców. Można natomiast zakładać, iż zapotrzebowanie na srebro w dalszym ciągu będzie wyglądało podobnie, a wraz z galopującym rozkwitem medycyny, elektroniki oraz fotowoltaiki, w których srebro jest na co dzień wykorzystywane, a także nieprzemijającej popularności srebrnej biżuterii, można zakładać, że jego wartość będzie systematycznie rosnąć.

Sztabka srebra – kupić małą czy dużą?

Tak ja złoto, sztabki srebra odlewane jest w kilku wagach, co upraszcza zbudowanie portfela, umożliwiającego sprzedaż zależnie od potrzeb dużych lub małych jego ilości. Te najdrobniejsze, a tym samym także w zasięgu finansowym przeciętnego Polaka, to sztabki o wadze uncji trojańskiej oraz 100 g i 50 g. Oczywiście, jeśli zamówimy sztabkę o większym ciężarze, tak naprawdę wydamy na srebro mniej, wypada jednakże pamiętać, iż nie da się podzielić sztabki i w przypadku konieczności jej odsprzedaży musimy znaleźć kupca, który weźmie ją w całości. Zatem jeśli sztabki srebra mają służyć także jako zabezpieczenie na gorsze dni, warto rozważyć zakup sztabek o różnych wagach, aby mieć możliwość w przyszłości sprzedać tylko tyle kruszcu, ile istotnie potrzeba. Można również zainwestować w względnie droższe srebrne combibary, czyli scalone sztabki srebra o wadze 1 g dające się dowolnie rozłączyć. Wadą zakupu srebra, czy to w monetach bulionowych czy w sztabkach jest fakt, iż – w przeciwieństwie do złota – jego sprzedaż i zakup obarczone są 23% stawką VAT.

Lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]