Srebrne monety bulionowe – obiecująca opcja inwestycji na przyszłość

Więcej o srebrnych monetach bulionowych na https://goldbroker.pl/srebrne-monety-bulionowe/.

Monety bulionowe, nazywane także monetami lokacyjnymi, to kolejna opcja dla osób pragnących inwestować swój kapitał w metale szlachetne. Oczywiście, najpopularniejszym kruszcem również w tym obszarze inwestycji jest złoto, niemniej jednak w ostatnich latach coraz więcej państw zaczęło wybijać monety bulionowe ze srebra, które ekspresowo zdobyły gorliwych sympatyków, zwłaszcza pośród inwestorów z niezbyt bogatym portfelem.

Monety kolekcjonerskie czy srebro bulionowe – co wybrać?

Nie mijamy się z prawdą, jeśli powiemy, iż srebrne monety bulionowe są wręcz nowością inwestycyjną. Bite są w mennicach kilku krajów, na dodatek raptem od lat osiemdziesiątych poprzedniego wieku (pojawiły się jako pierwsze w Meksyku, w Chinach oraz w Kanadzie). Chociaż nabywane przez inwestorów od prawie pięćdziesięciu lat, ich oferta nie jest w dalszym ciągu tak obszerna jak podobnych złotych monet. Srebro bulionowe jest jednak wyśmienitym wyborem dla osób potrzebujących zróżnicować swoje środki finansowe, a które obawiają się inwestować w dużo kosztowniejsze srebrne monety kolekcjonerskie lub które nie mogą pozwolić sobie na inwestycje w platynę bądź złoto. Dlaczego monety bulionowe uznaje się za lepszą inwestycję aniżeli monety kolekcjonerskie z identycznego metalu szlachetnego? Koszt nabycia monet kolekcjonerskich w okresie zaraz po ich emisji zawsze zauważalnie przekracza koszt kruszcu, z którego powstały. Wpływa na to w największym stopniu całkowity wydatek poniesiony przez mennicę na wybicia monety (między innymi stworzenie przez grafika unikalnego projektu oraz wytworzenie odpowiednich sztanc). Nie bez znaczenia jest również to, iż numizmaty kolekcjonerskie sprzedawane są w limitowanej ilości, co na starcie już zwiększa na nie popyt. Nie oznacza to aczkolwiek, iż z roku na rok ich wartość będzie stale wzrastać! Powinno się mieć świadomość, że tak jak w przypadku jakiegokolwiek eksponatu kolekcjonerskiego, monety takie będą warte tyle, za ile pragnie je nabyć potencjalny kupiec. Natomiast srebrne monety bulionowe nie mają wymiaru kolekcjonerskiego (nie posiadają określonego rocznego nakładu, a ich wygląd modyfikowany jest nadzwyczaj rzadko), dlatego ich wartość mocno związana jest z aktualną ceną srebra.

Jaka jest typowa waga srebrnych monet bulionowych?

Srebro jest najtańszym metalem szlachetnym, w związku z tym monety lokacyjne z tego kruszcu rzadko emitowane są w nominale niższym niż 31,1 g, a więc 1 uncja trojańska. I mimo, iż waga 1 uncji oraz próba srebra .999 to generalnie norma dla tych monet, u resellerów dostaniemy także monety o ciężarze 3 oz, 10 oz czy 500 g. W polskich sklepach oferujących srebro inwestycyjne bez przeszkód kupimy rozpoznawalne na całym świecie kanadyjskie Liście Klonowe, południowoafrykańskie Krugerrandy czy austriackich Wiedeńskich Filharmoników o nieprzeciętnym nominale 1,5 €.

Lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]