Kupujesz za granicą? Sprawdzaj regularnie aktualne ceny walut

Kurs pln. Czytaj więcej na www.kantor.pl/kursy-walut.

Wymiana handlowa na skalę większą aniżeli lokalna istnieje od zarania dziejów. Ledwie wiek wstecz kupno dóbr w dowolnym zakątku świata prowadzony był bez komplikacji, bowiem większość umów handlowych można było zrealizować płacąc nie tylko regionalnym pieniądzem, ale i złotem czy też srebrem. W minionym wieku waluty przestały być oparte o parytet złota i na przeliczenie różnic wartości między nimi wpływ mają dzisiaj przede wszystkim wieloaspektowe zależności polityczne i ekonomiczne. Monitorowanie bieżących cen walut jest więc niezbędne nie tylko w sferze biznesu.

Dlaczego należy śledzić aktualne kursy walut?

Tak samo w życiu prywatnym i w biznesie, gdy zamierzamy poczynić jakiś zakup usiłujemy urzeczywistnić to postanowienie po najlepszej cenie. Kiedy poszukujemy rzeczy potrzebnych od ręki, na ogół nie przejmujemy się ceną, jednak jeżeli zaplanujemy to wcześniej, przykładowo zakup prezentu, mamy możliwość realizacji transakcji w obcej walucie w dniu, kiedy jej cena w stosunku do polskiej waluty jest korzystna. Podobnie, jeśli posiadamy walutowe np. w euro, dolarach lub funtach brytyjskich, które wykorzystujemy w czasie zakupów w ogólnoświatowych sklepach, wskazane jest obserwować aktualne ceny walut w kantorach, by zasilać je w najlepszym dla naszych finansów momencie. Wiedza o aktualnych kursach walut, obserwacja historycznych przeliczników oraz tendencji, pozwala też na większą kontrolę naszych oszczędności w obcej walucie, a wręcz na wypracowanie po jakimś czasie jakiegoś zysku.

Kantory online – świetne źródło wiedzy o aktualnych kursach walut

Obecnie najszybszym źródłem wiedzy jest naturalnie internet. Bieżące przeliczniki walut odnajdziemy na licznych portalach biznesowych oraz finansowych. Jednakże jeżeli poszukujesz danych uaktualnianych co kilka sekund, trzeba korzystać z informacji publikowanych na stronach internetowych kantorów. Jest tam dodatkowo opcja zobaczenia historycznych kursów, sięgających niekiedy do kilkunastu lat wstecz, i porównania kursów dwóch (lub więcej!) walut na przestrzeni wskazanego okresu. Po zalogowaniu się w kantorze internetowym, klient może zlecać transakcje wymiany walut przez całą dobę.

Lokalizacja:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]