Zarówno rolnicy, jak również właściciele firm, które chcą je rozwijać, powinni inwestować w kupno innowacyjnych maszyn oraz urządzeń. Tak ogromne wydatki trudno jest jednak sfinansować bazując tylko na bieżącej działalności. Wyjściem z sytuacji może się więc okazać kredyt obrotowy.
Gospodarstwo rolne a kredyt obrotowy
Kredyty obrotowe dla rolników oferują dzisiaj nie tylko banki, ale też instytucje pozabankowe. Z takiego rozwiązania mogą skorzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest zbyt niska i nie mają możliwości zaciągnięcia kredytu w banku. Pamiętajmy jednak, że często kredyty zaciągane w parabankach generują wyższe koszty lub zawierają nierentowne dla klienta warunki, więc nie odradzamy to rozwiązanie.
O wsparcie na prowadzenie bieżącej działalności w postaci kredytu obrotowego mogą starać się rolnicy niezależnie od wieku. W wypadku kredytów przyznawanych przez instytucje, które nie są bankami, formalności sprowadzają się do niezbędnego minimum. To również dla niemałej grupy rolników okazuje się naprawdę dużym atutem, ale wciąż wiąże się z większym ryzykiem i kosztami kredytu.
Kredyt obrotowy dla spółek i rolników tylko z doświadczonym specjalistą
O kredyt obrotowy ubiegają się nie tylko rolnicy, ale także firmy. Kredyt ten można wykorzystać na finansowanie wydatków związanych z działalnością firmy. Dokonanie właściwego wyboru kredytu obrotowego bywa nierzadko trudne. W podjęciu decyzji bez wątpienia może pomóc doświadczony pośrednik. Jego wiedza i znajomość procedur bankowych pomogą nam wybrać kredyt świetnie dostosowany do potrzeb oraz wymagań naszego przedsiębiorstwa. Nagłe wydatki oraz bieżące zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać właścicielom firm i osobom prowadzącym gospodarstwo rolne snu z powiek, ponieważ dzięki kredytowi obrotowemu mogą oni rozszerzać prowadzoną przez siebie działalność albo spłacać posiadane zobowiązania. Decyzje o przyznaniu kredytu obrotowego zwykle podejmowane są błyskawicznie, bez niepotrzebnych formalności oraz utrudnień. Pieniądze trafiają do rąk klientów w transzach bądź w formie jednorazowej wypłaty.