Kredyt konsolidacyjny bez BIK – czy to możliwe?

Rozsądne korzystanie z produktów finansowych (oferowanych zarówno przez instytucje pozabankowe, jak i banki) nie jest niebezpieczne. Zagrożenie dla naszej płynności finansowej i problemy z ich spłatą mogą jednak pojawić się, jeśli z kredytów i pożyczek korzystamy w sposób nieodpowiedzialny, lub pożyczając za wysokie kwoty. W takich przypadkach nie musimy być jednak skazani na popadnięcie w spiralę zadłużenia – możemy wykorzystać rozwiązania przygotowane z myślą o ludziach takich jak my. Takim rozwiązaniem jest kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych.

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych – na czym polega?

Jak wielu z nas na pewno zdaje sobie sprawę, kredyt konsolidacyjny polega na tym, że kredytodawca spłaca wszystkie dotychczasowe długi klienta, który dzięki temu zamiast płacić wiele różnych rat, spłaca jedną, zazwyczaj dużo niższą niż suma poprzednich. Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych są więc opcją nie tylko wygodniejszą (nie muszą oni pamiętać o przygotowaniu kilku różnych przelewów), ale też zdecydowanie opłacalną niż osobna spłata poprzednich zobowiązań. Są one udzielane zarówno przez firmy pożyczkowe, jak i przez banki, ale należy mieć na uwadze, że firmy pożyczkowe łączą praktycznie jedynie kredyty bankowe.

Jak znaleźć najkorzystniejsze kredyty konsolidacyjne?

Kredyty dla zadłużonych dla nieposiadających zdolności kredytowej są szeroko dostępne. Może to dla klientów może przekładać się na spore trudności, związane z wyborem najkorzystniejszego wariantu. By tego uniknąć, warto skorzystać z pomocy rzetelnego doradcy finansowego. Dzięki znajomości branży odszuka on oferty instytucji, które przyznają finansowanie osobom takim jak my, a w razie potrzeby zasugeruje kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej.