Zalety okien drewnianych

Okna drewniane producent. Uzyskaj więcej informacji na https://www.oknostol.com.pl/okna/okna-drewniane/

Okna drewniane przez wieki były najczęściej wykorzystywanym rodzajem okien. Później zostały zastąpione przez modele wyprodukowane z PCV, ale po latach znów doceniamy ich zalety. Dobrze wykonane oraz konserwowane okna drewniane są w stanie wszak posłużyć dłużej niż okna plastikowe, zaś ich zakup kosztować będzie porównywalną sumę. Poza tym w poszczególnych sytuacjach ich zastosowanie jest konieczne – niekiedy zwyczajnie nie sposób postawić na jeden z bardziej nowoczesnych typów. W jakich przypadkach więc należy je wybrać? Z czego są robione?

Z czego robi się okna drewniane

Okna drewniane wytwarzane są jedynie z wybranych gatunków drewna. W dzisiejszych czasach zazwyczaj stosuje się sosnę, jesion oraz dąb. Z uwagi na odporność na wilgoć i słońce, producenci stolarki okiennej nierzadko wykorzystują drewno spoza Europy – meranti, mahoń czy teak. Te drugie są trochę droższe, ale należy zaznaczyć, że potrzebują rzadszych napraw i łatwiej znoszą użytkowanie w trudnych warunkach. Dla większości klientów ich dobrą stroną okazuje się też fakt, że nierzadko wyglądają ciekawiej niż modele wykonane z krajowych rodzajów drewna.

Zastosowanie okien drewnianych

Okna drewniane mogą być wykorzystywane jako alternatywa dla produktów plastikowych – są w porównaniu z nimi mniej kosztowne, a sprawdzą doskonale. Okna drewniane, a zwłaszcza skrzynkowe, są również stosowane podczas remontów zabytkowych posesji. Użycie innych surowców może bowiem prowadzić do trudności w kontaktach ze służbami budowlanymi – grożącymi nawet dużymi grzywnami.

Lokalizacja:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]