Wynajem szalunków – czy jest opłacalny?

Wypożyczalnia szalunków Kraków - z najnowszą ofertą zapoznasz się pod tym linkiem

Szalowanie jest wymieniane wśród najchętniej wykorzystywanych w budownictwie technologii. Na czym polega? Szalunek to swego rodzaju forma, którą wypełnia się cementem – zazwyczaj przy budowie fundamentów. Szalunki bardzo często budowane są z drewna, lecz spotyka się także konstrukcje zrobione ze stali, a czasem również tworzyw syntetycznych. Innymi niezbędnymi elementami szalunków są dźwigary i podpory, które umożliwiają wypracowanie wymaganych efektów. Niestety z uwagi na wysokie ceny nie zawsze firmy budowlane mają swoje szalunki. Jeśli będą potrzebne, mogą wszak po prostu je wypożyczyć – zwłaszcza, że wynajem szalunków to aktualnie bardzo popularna usługa.

W jakich sytuacjach postawić na wynajem szalunków?

Zakup własnych szalunków okaże się trafionym pomysłem dla firm często przyjmujących zadanie wykonania fundamentów, ponieważ jak przed chwilą nadmieniliśmy, są one do tego absolutnie potrzebne. Jeśli zaś wykonywanie fundamentów nie jest najważniejszą działalnością naszej firmy, warto rozważyć atuty, jakie daje nam wynajem szalunków. Czemu dobrze na niego postawić? Głównie z powodów ekonomicznych – wynajęcie szalunków kilka razy w sezonie jest bardziej opłacalne niż ich kupno. Dobrze nadmienić także o funkcjonalności, gdyż trzymanie sporadycznie wykorzystywanych szalunków może generować duże koszty.

Wynajem szalunków – jak wybrać?

Jeśli postawimy na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze zastanowić się nad tym, jaka firma nam je wypożyczy. W jaki sposób ją wybrać? Najlepiej zdecydować się na ofertę ekipy specjalizującej się w dostawach sklejki dla ekip budowlanych – w ten sposób otrzymamy pewność, iż szalunki będą wytrzymałe oraz funkcjonalne. Bardzo ważna okaże się również troska o kontrahenta – w sytuacji, kiedy zbliża się czas startu prac nie możemy pozwolić sobie na spóźnienia. W razie wahania się dobrze z kolei wejść do internetu i dowiedzieć się, co o usługach konkretnego przedsiębiorstwa sądzą dotychczasowi klienci.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]