W jakich sytuacjach szalunki są niezbędne?

Chcesz kupić szalunki Kraków? Wejdź na abcszalunki.pl/wynajem/

Szalunki to nic innego, jak konstrukcja tymczasowa, którą zazwyczaj robi się z desek. Może ona być wykonana też z drewnianych płyt, które zrobiono z drewna cechującego się gorszą jakością. Niektóre firmy decydują się na zrobienie szalunku z elementów wykonanych z metalu, ale takie działanie nie jest zbyt rozpowszechnione. Deskowanie – bo właśnie tak w inny sposób nazywane są szalunki – powoduje, że mieszanka, która została wylana, uzyskuje wymaganą formę. Szalunki usuwa się po zastygnięciu mieszanki. Dzięki szalunkom można także skutecznie wesprzeć zbrojenie, które będzie utrzymane aż do momentu, kiedy wylana mieszanka odpowiednio stężeje.

Szalunki – jak wygląda ich wykonanie?

Wszystkie konstrukcje z użyciem betonu robi się na budowie w odpowiednich formach, którymi są właśnie szalunki. W pierwszym etapie prac niezbędne jest zrobienie szalunku, który potem zostaje wypełniony właściwie dobraną mieszanką betonu. W niektórych przypadkach niezbędne jest zastosowanie zbrojenia. Wykonuje się je przed wylaniem betonu. Szalunki wyjmuje się dopiero wówczas,gdy mieszanka mocno zastygnie. Zazwyczaj niezbędne jest do tego od około dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki wykonywane są chociażby w przypadku fundamentów, betonowych cokołów ogrodzeń oraz sufitów z żelbetonu. Mają jak widać naprawdę duże zastosowanie, a budowa bez nich nie posuwałaby się tak szybko.

Szalunki – jakie moduły konieczne są do wykonania szalowania?

Do wykonania szalowania potrzebna jest sklejka szalunkowa. Wymagane są też profesjonalne dźwigary oraz podpory. Nieraz zdarza się, że małe firmy budowlane nie posiadają własnego systemu szalunkowego. W takiej sytuacji wyjściem okazuje się być skorzystanie z pożyczonego sprzętu, który mają w swojej ofercie firmy specjalizujące się w zaopatrywaniu zakładów budowlanych w szalunki, a także sklejkę.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]