projekty domów z bali, budowa domów z bali

Projekty domów z bali – nie tylko domy sezonowe

Domy z bali to jeden z najbardziej wiekowych typów obiektów użytkowych. Najczęściej buduje się je z sosny czy jodły. Chociaż ich budowa jest taka sama od stuleci, nadal spotkać można rzesze zwolenników. Nie powinno to oczywiście dziwić – posiadają wszak mnóstwo zalet, a te powodują, że grono ich właścicieli stale się zwiększa. Mogą mieć najróżniejsze kształty, budowane są z przyjaznych dla przyrody surowców, świetnie się prezentują i – co najważniejsze – są naprawdę wygodne. Należy nadmienić również o tym, iż budowa domu z bali jest zdecydowanie szybsza niż betonowego. Ich mieszkańcy mogą cieszyć się też zdrowym klimatem, który pozytywnie rzutuje między innymi na płuca.

Rodzaje projektów domów z bali

Wielu z nas sądzi, że projekty domów z bali za każdym razem nawiązują do historycznej zabudowy. Rzeczywiście nierzadko tak jest, jednak warto nadmienić, iż domy z bali potrafią także mieć odmienne formy. Dziś realizuje się także innowacyjne projekty domów z bali, które nie przywodzą na myśl budynków wiejskich. Domy z bali mogą też mieć elewację, a to powoduje, iż łatwiejsze okazuje się urządzenie przestrzeni – najczęściej wykorzystuje się w tym celu płyty regipsowe.

Projekty domów z bali – od kogo zamówić?

Jak łatwo stwierdzić, zaprojektowanie domu z bali jest znacznie trudniejsze niż betonowego. Dlatego decydując się na ten rodzaj budynku, warto sprawdzić, jakie domy wykonał już dotąd dany architekt. Koniecznie dowiedzmy się też, czy jego twórczość nam się spodoba. Ważne jest też to, jakiej firmie zlecimy wzniesienie domu. Oczywiście najlepiej stawiać na te doświadczone w tego typu projektach. Trafionym rozwiązaniem będzie również z pewnością wybór ekipy, w ramach której współpracują ze sobą kreatywny architekt i doświadczeni cieśle – wtedy dom na pewno będzie wybudowany szybko i bez zbędnych problemów.

Lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]