Podpory stropowe – łatwy montaż i wysoka wytrzymałość

Znajdź podporę stropową.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. W jaki sposób są wykorzystywane? Dlaczego warto wynająć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – rodzaje i ich funkcja

Wśród szalunków rozróżniamy podpory stropowe oraz deskowania ścienne i do wykopów. Ten pierwszy rodzaj używany jest do podpierania stropów – z pomocą tego tymczasowego elementu konstrukcyjnego można pokryć strop cementem i odpowiednie jego uformowanie. Istotną funkcję pełnią także stoliki szalunkowe i drewniane dźwigary – niezbędne w czasie prowadzania prac budowlanych. Podpory szalunkowe produkowane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję ustawiania wysokości, dzięki czemu można je stosować w wielu sytuacjach. Zazwyczaj na rynku dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm lub od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe cechują się wysoką wytrzymałością, są też proste w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są ogromne. Wśród czołowych producentów wyróżniamy szalunki Altrad, podpory Peri, jak również elementy wykonywane przez firmy Olan, Pionart czy Hunnebeck. Na szczególną adnotację zasługują podpory Peri, które wyróżniają się innowacyjnymi rozwiązaniami, przemyślaną konstrukcją oraz wysoką jakością. Podpory szalunkowe Peri są dostosowane do użytkowania nawet w najtrudniejszych warunkach. Aktualnie dużo firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie systemów szalunkowych – atrakcyjne ceny sprawiają, iż usługi te zyskują na popularności. Dzięki wypożyczeniu podpór stropowych można także oszczędzić czas.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]