Piaskowiec elewacyjny to materiał masowo używany na ulicach i skwerach. Dominuje nie tylko jako materiał wykończeniowy wewnątrz nieruchomości, ale także na zewnątrz. Sprawdźmy więc co tak naprawdę decyduje o jego możliwościach.
Kiedy używany jest piaskowiec elewacyjny?
Piaskowiec elewacyjny jest niezwykle modnym materiałem stosowanym podczas budowy nieruchomości oraz ich ścian zewnętrznych. Można go nabyć w różnych barwach – od jasnego, przez różowy aż po brązowy. Poszczególne warianty piaskowca różnią się od siebie odcieniami, strukturą i formą – możemy dostać płytki spłaszczone, pofałdowane, ciemne, o łamanych obrzeżach. Niektóre rodzaje tego surowca odznaczają się wspaniałym połyskiem, dzięki wykorzystaniu odrobiny innych skał. Dlatego piaskowiec znakomicie sprawdza się w jako element dekoracyjny – w domach, na podjazdach i jako materiał elewacyjny. Jest wytrzymałym składnikiem na tarasy, grille, a nawet wykończenie elewacji.
Piaskowiec elewacyjny testowany w ekstremalnych warunkach
Kluczową właściwością piaskowca jest jego niezwykła odporność na niekorzystne warunki środowiskowe. Płyty elewacyjne prezentują się znakomicie przez nawet 30-40 lat. To materiał w 100% naturalny, który nie podda się działaniu wiatru, deszczu i będzie stanowić niezwykły atut dla naszej nieruchomości. Na rynku pojawia się wiele wariantów płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych pozyskiwanych w Polsce, jak i zagranicznych.