zadaszenia tarasowe warszawa, pergola tarasowa warszawa

Pergole lamelowe i materiałowe – o nowoczesnych zadaszeniach tarasowych

Posiadasz swój dom z ogrodem i myślisz się jak wydajnie zagospodarować tę przestrzeń, by stała się w wysokim stopniu przydatna? Zamierzasz spędzać mnóstwo godzin poza domem, nie tylko w ciepłe dni? Odpowiedzią dla Ciebie jest zakup zadaszenia tarasowego bądź wolno stojącej pergoli ogrodowej, pozwolą Ci korzystać z takiego wypoczynku bez względu na warunki atmosferyczne.

Pergola tarasowe – świetne rozwiązanie dla obiektu z ogrodem

Pergole mogą być elementem całorocznym albo mobilnym, a więc rozkładanym i składanym zależnie od potrzeb, jakkolwiek użytkownicy prywatni przeważnie wybierają modele całoroczne. Pergola zamontowana do ściany budynku formuje zadaszony taras, co nierzadko wyraźnie zwiększa powierzchnię użytkową domu. Zadaszenie tarasowe ochrania domowników i ustawione pod nim obiekty przed słońcem oraz deszczem. Większość dostępnych na rynku wzorów pergoli można postawić nie tylko przy ścianie budynku, ale też jako samodzielną zabudowę zintegrowaną z układem ogrodu. Należy nadmienić, że niektóre projekty pergoli tarasowych można zamontować również we wnęce pomiędzy dwiema ścianami. Dzisiaj zadaszenia tarasowe wytwarzane są z wytrzymałych i odpornych na korozję aluminium oraz stali nierdzewnej. Zadaszenia w pełni zbudowane z drewna są już rzadkością.

Najnowsze modele pergoli i zadaszeń tarasowych zapewniają niezmiernie szerokie możliwości dobrania ich pod kątem koloru i wariantu poszycia oraz kubatury. Osoby niezwykle wymagające bez problemu znajdą też pergole zaopatrzone w liczne udogodnienia, m.in. oświetlenie LED, skuteczne systemy odprowadzania wody, a nawet promienniki ciepła. Sterowanie zadaszeniem za pomocą pilota staje się obecnie standardem, choć w dalszym ciągu dostępne są modele ustawiane ręcznie.

Pergola lamelowa i materiałowa?

Ci, którzy zdecydowali się na budowę pergoli tarasowej stoją przed wyborem jednego z dwóch typów zadaszenia – lamelowego lub materiałowego. W pierwszym wariancie zadaszenie uformowane jest z lameli, czyli “piór” poruszających się zupełnie jak żaluzje. Użytkownik może sterować kątem ustawienia lameli, regulując w ten sposób natężenie światła wpadającego przez dach albo zupełnie go zamknąć. Tymczasem w pergolach materiałowych zadaszenie sporządzone jest z tkaniny (przeważnie jest to wytrzymała i wodoszczelna tkanina PCV), które przesuwa się w poziomie. Dach da się zupełnie zamknąć bądź otworzyć, ewentualnie pozostawić go w części odsłoniętym. Obie te opcje rewelacyjnie się sprawdzają, dlatego wybór jednego z tych rozwiązania zależy już w pełni od preferencji nabywcy i jego indywidualnych potrzeb.

Lokalizacja:
LUBAS CONCEPT Karol Lubas
ul. Mszczonowska 14
05-090 Janki

Mob.: +48 505 820 219
E-mail: [email protected]