Okna skrzynkowe do wiekowych obiektów

Jeśli poszukujesz okna skrzynkowego, koniecznie sprawdź http://tinyurl.com/j7fgm7h

Okna skrzynkowe kojarzymy zwłaszcza z zabytkowymi budynkami. Często spotkać je możemy w starych kamienicach, starych domkach oraz dworkach. Dziś są one wytwarzane w szczególności z myślą o założeniu w takich budynkach, bo zastosowanie tego typu okien wymagane jest przez urzędników. Warto przy tym zauważyć, że z uwagi na ich walory wizualne coraz częściej montowane są także w nowszych obiektach. Tym bardziej, iż obecne wersje są tak samo funkcjonalne, co okna wykonane starymi sposobami. Jak więc wyglądają okna skrzynkowe? Z jakich materiałów są produkowane?

Budowa okien skrzynkowych

Określenie okien skrzynkowych bierze się z ich budowy. Składają się one z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi jest pusta przestrzeń. Jest to pewnego typu izolator, który chroni pomieszczenie przed chłodem. Okna skrzynkowe w wiekowych obiektach nierzadko dzielone są na cztery części – dwa u góry, mniejsze skrzydła są otwierane oddzielnie i niegdyś były używane do wentylowania wnętrz. Taka konstrukcja szczególnie dobrze sprawdzi się w obiektach wzniesionych przed laty – na przykład domach drewnianych.

Drewno na okna skrzynkowe

Okna skrzynkowe, tak jak pozostałe typy, muszą być wykonane z właściwego drewna. Dotąd najczęściej wybierano sosnę lub dąb, lecz od niedawna ich twórcy wykorzystują również drewno egzotyczne. Drewna takie jak m. in. meranti są bowiem znacznie bardziej odporne na działanie deszczu, wiatru oraz skrajnych upałów.

Lokalizacja:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]