Konstrukcje nośne – wynajem rusztowań

Rusztowanie to konstrukcja bez której nie obędzie się żadna budowa. Dzięki niej wznoszą się nowe domy, a te już stojące są remontowane. Przekonajmy się więc, z jakich komponentów składają się rusztowania oraz w jakich przypadkach wymagane jest ich zastosowanie.

Wynajem rusztowań – renowacja budynków

Wyróżniamy wiele wariantów rusztowań – np. ramowe, jezdne, warszawskie, elewacyjne. Ich podstawę stanowią aluminiowe elementy nośne, które połączone są poziomymi żerdziami. Aby rusztowanie było bezpieczne i maksymalnie funkcjonalne, nieodzowne są także elementy takie jak stężenie ukośne, stalowe ramy oraz wysięgniki. Na tak wykonanej strukturze układa się drewniane deski. Rusztowania wykonywane są z rozmaitych metali, a także przeznaczone są do różnych celów. Zazwyczaj stosowane są do robót budowlanych, za ich pomocą przeprowadzane są np. roboty malarskie czy spawalnicze. Powszechnie wykorzystywane są do renowacji budynków – obiektów sakralnych, filharmonii, bloków mieszkalnych, zakładów produkcyjnych. Spotykane są w branży chemicznej, przydają się także do renowacji kopuł czy billboardów. Części składowe rusztowania wyprodukowane są z aluminium i stali.

Wynajem rusztowań – jakie są obostrzenia prawne

Podczas budowy najważniejsze jest bezpieczeństwo. Trzeba nadmienić, że definicja rusztowania jest uregulowana polskim prawem – wymagają tego przepisy BHP. Jeśli więc rozpoczynamy prace modernizacyjne, powinniśmy skorzystać z oferty doświadczonych przedsiębiorstw, które świadczą wynajem rusztowań. Wtedy zyskujemy gwarancję, że struktura będzie funkcjonalna i zgodna z prawem. Montaż powinna wykonywać osoba fachowo przeszkolona. W Polsce działają podmioty, które dzierżawią, składają i demontują niezbędne moduły. Koszt usługi jest ustalany indywidualnie i jest uzależniony od ilości modułów, czasu dzierżawy, jak również ewentualnych prac montażowych.